Zakwaszenie organizmu – to warto wiedzieć!

Zakwaszenie organizmu – to warto wiedzieć!

Gdy organizm traci typową dla siebie równowagę kwasowo-zasadową, niemal natychmiast daje nam o sobie znać. Niestety, objawy zakwaszenia organizmu są często niejednoznaczne i niejednokrotnie musi minąć wiele czasu, zanim postawiona zostanie nam właściwa diagnoza. Choć jednak mamy do czynienia z poważnym problemem, z zakwaszeniem organizmu można skutecznie walczyć.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Nie ma jednej tylko przyczyny zakwaszenia organizmu, warto więc pamiętać o tym, że u każdego pacjenta winne mogą być nieco inne czynniki. Bywa, że mamy do czynienia z zaburzeniami procesów wydzielania kwasów, choć znacznie częściej winna jest kumulacja w organizmie toksyn i metali ciężkich. Niestety, również styl życia nie pozostaje w tym przypadku bez winy. Najczęściej problemem pacjentów jest przecież niewłaściwa dieta ketogeniczna bazująca przede wszystkim na węglowodanach, białku zwierzęcym oraz tłuszczach. Zagrożeniem mogą okazać się również używki, niechęć do aktywności fizycznej, a nawet… diety odchudzające zwłaszcza, jeśli relatywnie często decydujemy się na wcielanie ich w życie. Niekiedy bywa i tak, że problem jest konsekwencją przyjmowania określonych leków, a nawet stresu zwłaszcza, jeśli ten ostatni towarzyszy nam przez dłuższy czas.

Objawy zakwaszenia organizmu

Aby walczyć z zakwaszeniem organizmu, należy je najpierw rozpoznać i właśnie na tym etapie sprawy zaczynają się komplikować. Owszem, organizm dość szybko informuje nas, że wymaga interwencji, trudno jednak objawy te uznać za jednoznaczne. Bardzo często to układ nerwowy jest tym, który reaguje jako pierwszy, pacjenci mogą więc skarżyć się na wahania nastroju, obniżenie samopoczucia oraz trudności ze skoncentrowaniem się na codziennych obowiązkach. O zakwaszeniu organizmu mogą też świadczyć problemy ze snem.

Bywa i tak, że problemy pojawiają się ze strony układu pokarmowego. Problemy trawienne przyjmują przy tym zróżnicowaną postać, możemy więc mieć do czynienia zarówno z częstymi zaparciami, jak i tendencjami do wzdęć. Nie brakuje też osób, które uskarżają się na bóle mięśniowe i bóle kręgosłupa.

Suplement diety na zakwaszenie organizmu ProDeacid. Fot. prodeacid.pl

Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu

Pierwszym krokiem w walce z zakwaszeniem organizmu jest zmiana diety, należy mieć przy tym świadomość, że wyeliminowanie z niej produktów wysokoprzetworzonych nie musi okazać się wystarczające. Konieczne jest też wprowadzenie do niej warzyw i owoców z zastrzeżeniem, że ich ilości nie mogą być symboliczne. Organizm musi być także odpowiednio nawadniany, wskazane jest więc nie tylko pamiętanie o przyjmowaniu dużych ilości płynów, ale również – zwracanie uwagi na ich jakość.

„Coraz więcej osób uskarża się na problemy wynikające z nadmiernego zakwaszenia organizmu. Zatrważający jest fakt, że najczęściej są to ludzie młodzi. Moim pacjentom polecam suplement diety ProDeacid®, jako skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu z zalegających w nim toksyn oraz przywrócenie optymalnego poziomu pH” – mówi Prof. dr n. farm. i med. Wiktor Stelmach

Gdy zmiany nie następują tak szybko, jak moglibyśmy tego oczekiwać, nawet pomimo podejmowanych przez nas działań, zawsze możemy skorzystać również ze wsparcia suplementów diety. Prodeacid wydaje się w tym kontekście szczególnie interesującym rozwiązaniem, jest bowiem nie tylko bogatym źródłem witamin, ale także mikro- oraz makroelementów. To nie tylko sposób na oczyszczenie organizmu, ale i na jego szybką regenerację.

Previous 9-letnia rowerzystka potrącona przez kierowcę Forda jadącego buspasem
Next Włamał się w Olsztynie, został zatrzymany w Makowie Mazowieckim

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czym jest siecioholizm?

Współczesny świat porusza się między życiem realnym a wirtualnym. Rozwój branży IT zaowocował optymalną informatyzacją życia, rozwiązania informatyczne towarzyszą nam niemal na każdym kroku. Internet stał się podstawowym narzędziem komunikacji

Life&Style 0 Comments

Nie tylko klocki Lego – co kupić na prezent?

Nie ma co ukrywać, iż klocki Lego to jedne z najpopularniejszych zabawek, chętnie wybierane jako prezent dla dzieci z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy też innych uroczystości. Na rynku znajdziemy

Life&Style 0 Comments

Co to jest tłumaczenie maszynowe?

Tłumaczenie maszynowe (MT) odnosi się do w pełni zautomatyzowanego oprogramowania, które może tłumaczyć treści źródłowe na języki docelowe. Ludzie mogą korzystać z MT, aby pomóc im w tłumaczeniu tekstu i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź