Xiaomi Pocophone F1 – najważniejsze informacje

Xiaomi Pocophone F1 – najważniejsze informacje

Pod koniec 2018 na rynku telefonów komórkowych z tak zwanej średniej półki cenowej doszło do małej rewolucji. Wiązała się ona z wypuszczeniem przez chińskiego producenta – firmę Xiaomi – modelu Pocophone F1. Telefon najpierw zainteresował osoby z zamiłowaniem polujące na wszystkie nowinki branżowe. Nie minęło jednak wiele czasu, za interesowali się nim również zwykli użytkownicy telefonów komórkowych zastanawiający się nad tym, czy nie nadszedł już czas, aby zmienić wykorzystywany do tej pory model.

Siła nowego smartfona

Jak to możliwe, że smartfony Xiaomi Pocophone tak szybko zaczęły budzić zainteresowanie? Zwykle w takich przypadkach sukces w dużej mierze uzależniony jest od ciekawej kampanii reklamowej. Tym razem jednak okazało się, że ta ostatnia wcale nie była potrzebna. Serca użytkowników podbiła specyfikacja techniczna na czele z procesorem Qualcomm i układem Snapdragon 845. W momencie pojawienia się na rynku, nie było na nim tańszego telefonu z tak dobrymi parametrami, a przecież nie były one wcale jego jedynym atutem. Mówiąc o rozwiązaniach szczególnie wartościowych wskazane jest także wspomnienie o systemie chłodzenia. Ten charakteryzuje się wyjątkową skutecznością, dzięki czemu nawet korzystając z kilku aplikacji wykorzystujących zasoby telefonu nie trzeba obawiać się, że jego praca będzie utrudniona.

Tylko od kupującego zależy z kolei, na jaki wariant pamięci RAM się zdecyduje. Może być to zarówno 6, jak i 8 GB. Poszczególne modele są też wyposażone w dyski UFS 2.1 różniące się między sobą pojemnością wynoszącą odpowiednio 64, 128 oraz 256 GB. Jeśli nawet taka pojemność wydaje nam się za mało, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby uzupełnić ją z wykorzystaniem dysku zewnętrznego. W tym konkretnym przypadku wskazana jest jednak pewna ostrożność, odbywa się to bowiem kosztem drugiej karty SIM

Jak to działa w praktyce?

Dziś deklaracja o tym, że nowy model wyprzedza stare pod względem technologicznym, nie wystarcza wcale, aby zdecydować się na jego zakup. Nie kupujemy już w ciemno, mamy przy tym świadomość, że miarodajność opisów, jakie pojawiają się na stronach www producentów, może pozostawiać wiele do życzenia. Jeśli zależy nam na tym, aby sprawdzić, ile rzeczywiście wart jest dany produkt, należy go poddać testom. Jednym z programów testowych jest Antutu – aplikacja stworzona przez firmę Benchmark. W testach takich Xiaomi Pocophone F1 128GB uplasował się w pierwszej dziesiątce telefonów komórkowych, a jego szóste miejsce zasługuje na to, aby wypowiadać się na jego temat z uznaniem. Poprzedziły go jedynie tak uznine marki, jak Xiaomi Mi Mix 3, w tyle została przy tym choćby Nubia Z 18.

Co sądzą użytkownicy?

Analizując dyskusje toczące się na forach internetowych można zauważyć, że dominują na nich pozytywne komentarze pochodzące od zadowolonych klientów. Nie oznacza to jednak, że nie ma mowy o niedostatkach. Jednym z najpoważniejszych wydaje się być brak NFC, choć nie można nie zwrócić też uwagi na duże rozmiary, jakie posiada notch. Bardzo szybki procesor dla wielu rekompensuje jednak te niedoskonałości.

Więcej tutaj >>

Previous Zbrodnia w Uliczce Kryminału w Olsztynie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU

Giżyccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Gawliki Wielkie – Pietrasze. Kierujący volkswagenem sharanem uderzył w opla astrę. W wyniku tego zdarzenia do szpitala z obrażeniami

Wiadomości 0 Comments

Ukradł biżuterię z domu swojej koleżanki – już następnego dnia został zatrzymany

Jeden dzień trwały poszukiwania 19-latka, który podczas wizyty u swojej koleżanki postanowił okraść jej rodziców. Po wizycie chłopaka, właściciele mieszkania zauważyli brak biżuterii – złotych i srebrnych pierścionków, a także

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień uderzył w zaparkowane auto próbując wyjechać z parkingu

Każdy sposób – czy to zgłoszenie telefoniczne, czy ujęcie obywatelskie – jest dobry, by powstrzymać przed podróżą kierowcę po spożyciu alkoholu. Wczoraj dzięki informacji od świadków, funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!