Wynajmował mieszkania tylko po to, aby je okradać. Usłyszał zarzuty

Wynajmował mieszkania tylko po to, aby je okradać. Usłyszał zarzuty

29-letni mężczyzna bez stałego adresu zamieszkania trudnił się wynajmowaniem mieszkań na kilka dni. Za każdym razem po opuszczeniu wynajmowanego lokalu mężczyzna znikał, a wraz z nim sprzęt RTV, który Szymon P. zastawiał w okolicznych lombardach. Działając w ten sposób zdołał on oszukać kilka osób zarówno na terenie naszego miasta i sąsiednich województw. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (12.02.2018r.) wieczorem do olsztyńskiej komendy zgłosił się właściciel jednego z wynajmowanych mieszkań w Olsztynie i poinformował policjantów o tym, że dwa dni wcześniej wynajął on mieszkanie Szymonowi P. z którym stracił kontakt już następnego dnia. 29-latek przesłał telefonicznie potwierdzenie wysłania przelewu za wynajem mieszkania – pieniądze nigdy nie dotarły na konto właściciela lokalu. Gdy wynajmujący mieszkanie mężczyzna poszedł sprawdzić do lokalu czy wszystko jest w porządku, okazało się, że w mieszkaniu nikogo nie było i nie było też  telewizora i routera.

Sprawca kradzieży zostawił w mieszkaniu swój plecak, po który wraz ze swoimi kolegami wrócił po kilku godzinach. Powrót 29-latka zauważył właściciel lokalu, który zamknął drzwi od mieszkania i powiadomił policjantów. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali w policyjnym areszcie całą trójkę.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że Szymon P. działał w ten sposób nie tylko na terenie naszego miasta ale również sąsiednich województw. Mężczyzna zdołał oszukać kilku, a z uwagi na rozwojowy charakter sprawy być może kilkunastu właścicieli wynajmujących lokale mieszkalne. Interesowały go przede wszystkim ogłoszenia zamieszczone na stronach internetowych.

Policjanci prowadzący postępowanie odzyskali dwa telewizory, które 29-latek oddał w zastaw do olsztyńskich lombardów. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy kradzieży może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają – zanim wynajmiemy mieszkanie nieznanej nam osobie postarajmy się dokładnie sprawdzić dokument, którym posługuje się przyszły najemca. Fakt, że wynajmujący mieszkanie nie ma przy sobie gotówki na opłacenie kilku dni pobytu może dać do myślenia, czy lokator w ogóle będzie w stanie zapłacić nam za wynajem.

Previous Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież deskorolki i dmuchanej lalki
Next Poszukiwany ukrywał się w pensjonacie. Teraz trafi do pensjonatu, ale z kratami w oknach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WARTOŚCIOWE XIX-WIECZE OGRODZENIE NAGROBKÓW SPRZEDAŁ NA SKUPIE ZŁOMU. 26-LATEK ODPOWIE PRZED SĄDEM

Łupem złodziei może paść wszystko co można zamienić na gotówkę. Nawet stare XIX-wieczne ogrodzenie nagrobków. Tak jak to było w przypadku cmentarza ewangelickiego w gminie Węgorzewo. Tu jednak złodziej nie

Wiadomości 0 Comments

Brak tolerancji ze strony Policji dla niebezpiecznej „nocnej jazdy” w mieście

W sobotnią noc olsztyńscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w związku z „nocną jazdą”, jaką urządzają sobie młodzi mieszkańcy miasta i przyjezdni goście na ulicach Olsztyna. Wbrew zapewnieniom fanów motoryzacji, co

Wiadomości 0 Comments

PODKOM. TOMASZ OKORSKI Z KOMENDY MIEJSKIEJ POLICJI W OLSZTYNIE ZŁOTYM MEDALISTĄ 124 ZAWODÓW KLUBU STRZELECKIEGO „GARDA”

Podkom. Tomasz Okorski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pokonał blisko 80 zawodników i stanął na najwyższym stopniu podium w 124 Zawodach Klubu Strzeleckiego „Garda” w konkurencji „Pistolet centralnego zapłonu”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!