Wynajmował mieszkania tylko po to, aby je okradać. Usłyszał zarzuty

Wynajmował mieszkania tylko po to, aby je okradać. Usłyszał zarzuty

29-letni mężczyzna bez stałego adresu zamieszkania trudnił się wynajmowaniem mieszkań na kilka dni. Za każdym razem po opuszczeniu wynajmowanego lokalu mężczyzna znikał, a wraz z nim sprzęt RTV, który Szymon P. zastawiał w okolicznych lombardach. Działając w ten sposób zdołał on oszukać kilka osób zarówno na terenie naszego miasta i sąsiednich województw. Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (12.02.2018r.) wieczorem do olsztyńskiej komendy zgłosił się właściciel jednego z wynajmowanych mieszkań w Olsztynie i poinformował policjantów o tym, że dwa dni wcześniej wynajął on mieszkanie Szymonowi P. z którym stracił kontakt już następnego dnia. 29-latek przesłał telefonicznie potwierdzenie wysłania przelewu za wynajem mieszkania – pieniądze nigdy nie dotarły na konto właściciela lokalu. Gdy wynajmujący mieszkanie mężczyzna poszedł sprawdzić do lokalu czy wszystko jest w porządku, okazało się, że w mieszkaniu nikogo nie było i nie było też  telewizora i routera.

Sprawca kradzieży zostawił w mieszkaniu swój plecak, po który wraz ze swoimi kolegami wrócił po kilku godzinach. Powrót 29-latka zauważył właściciel lokalu, który zamknął drzwi od mieszkania i powiadomił policjantów. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali w policyjnym areszcie całą trójkę.

Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że Szymon P. działał w ten sposób nie tylko na terenie naszego miasta ale również sąsiednich województw. Mężczyzna zdołał oszukać kilku, a z uwagi na rozwojowy charakter sprawy być może kilkunastu właścicieli wynajmujących lokale mieszkalne. Interesowały go przede wszystkim ogłoszenia zamieszczone na stronach internetowych.

Policjanci prowadzący postępowanie odzyskali dwa telewizory, które 29-latek oddał w zastaw do olsztyńskich lombardów. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy kradzieży może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają – zanim wynajmiemy mieszkanie nieznanej nam osobie postarajmy się dokładnie sprawdzić dokument, którym posługuje się przyszły najemca. Fakt, że wynajmujący mieszkanie nie ma przy sobie gotówki na opłacenie kilku dni pobytu może dać do myślenia, czy lokator w ogóle będzie w stanie zapłacić nam za wynajem.

Previous Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież deskorolki i dmuchanej lalki
Next Poszukiwany ukrywał się w pensjonacie. Teraz trafi do pensjonatu, ale z kratami w oknach

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PÓŁROCZNE PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNY SENIOR”

Policjanci podsumowali realizację działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Bezpieczny Senior” w I połowie 2017 roku. Program skierowany do osób w wieku emerytalnym uzyskał akceptację Prezydenta Olsztyna i Starosty Olsztyńskiego i tym

Wiadomości 0 Comments

„JEST TAKI DZIEŃ – KOLĘDOWANIE Z POLICJANTAMI” JUŻ W NAJBLIŻSZY CZWARTEK

W najbliższy czwartek w Olsztynie odbędzie się koncert Chóru Policjantów Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego. Serdecznie zapraszamy! Gorąco zapraszamy na kocert Chóru Policjantów Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego, który odbędzie się w

Wiadomości 0 Comments

TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO MIROSŁAWA PAŹ

Policjanci nadal prowadzą poszukiwania zaginionego 22- latka. Mirosław Paź ostatni raz widziany był w środę około godz. 22:00 na terenie olsztyńskiego kampusu. Do chwili obecnej nie wrócił do miejsca zamieszkania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!