Wygodny sposób na duże ilości dokumentów – bindowanie

Wygodny sposób na duże ilości dokumentów – bindowanie

Biurokracja to wbrew powszechnej opinii, jeden z najwspanialszych wynalazków człowieka, bez których niemożliwe by było stworzenie współczesnej cywilizacji. Jest to mechanizm, który pozwala w sposób zorganizowany, obiektywny i planowy realizować cele, rozwiązywać konflikty i zapewniać stabilność rozwoju całej organizacji. Niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o organizacji państwowej i organizacji całego społeczeństwa, czy przedmiotem organizacji jest działalność chociażby przedsiębiorstwa.

Biurokracja i bindowanie

Szerzej rozumiana biurokracja to wszystkie dokumenty, jakie możemy w różnych celach tworzyć. Biurokracja ma swoje wady, które często są następstwem jej zalet. Jedną z największych zalet jest to, że w oparciu o system biurokratyczny zawsze jesteśmy w stanie ustalić fakty i sytuację prawną, ale wiąże się to z koniecznością produkowania ogromnej ilości wszelkiej maści dokumentów. To z kolei stwarza wyzwanie pod względem ich organizacji. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z nim jest bindowanie.

Istota bindowania

Bindowanie to określenie pochodzące od angielskiego słowa, które oznacza po prostu łączenie razem, zespalanie. W polskim znaczeniu stało się ono bardzo specyficzne i wykorzystuje się je do opisywania bardzo ściśle określonej czynności. Polega ona na łączeniu ze sobą kartek poprzez wykorzystanie tak zwanej bindy, czyli mechanizmu spalającego je wzdłuż jednego z boków.

Najczęściej wykorzystywaną techniką bindowania jest tak zwany plastikowy grzebień, który tworzy swoistą okładkę dla stosu kartek, a do tego pozwala poprzez zgrzewanie i ponowne rozłączanie grzbietu takiej okładki na dodawanie lub ujmowanie kartek z połączenia w bardzo wygodny sposób. Tego typu połączenia nie są nazbyt solidne, ale oferują wygodę stosowania i niski koszt.

Druga z popularnych metod to tak zwany metalowy grzbiet, produkowany w szpulach, który można bez problemu zapinać i rozpinać. Jest to metoda trochę droższa, ale znacznie solidniejsza. W ten sposób binduje się kalendarze książkowe, atlasy, notesy i różnego rodzaju rzeczy, które mają być bardzo trwałe. Poprzednia metoda przeznaczona jest raczej do prostych zadań biurowych.

Ostatnią popularną metodą bindowania jest wkręcana spirala plastikowa. Jest to metoda podobna do pierwszej w kwestii wytrzymałości. Jest z nią trochę więcej pracy, ale za to pozwala na wygodne bindowanie większych plików papieru. Pierwsza metoda radzi sobie z blokami grubości 30mm, a ta metoda z blokami grubości 46mm.

Więcej na stronie taniebindowanie.pl

Previous POSZUKIWANY 34-LATEK MIAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI
Next Jakimi zasadami kierować się wybierając meble biurowe?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Czym jest smartfon?

Pierwsze telefony komórkowe stanowiły krok milowy, jeśli chodzi o rozwój telefonów. Obecnie tradycyjne komórki powoli odchodzą do przeszłości. Ich miejsce zajmują nowoczesne smartfony, które mają zdecydowanie więcej możliwości niż komórki.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI UTONIĘCIA 65-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

Policjanci z Giżycka pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia 65-letniego mieszkańca Warszawy. Jego ciało wyłowiono wczoraj z Jeziora Brożówka w gminie Kruklanki. Wczoraj (20.08.2017r.) około godziny 16.00 oficer dyżurny giżyckiej

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZAPRASZAJĄ NA FESTYN EDUKACYJNY W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO … NAD WODĄ”

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wraz z przedstawicielami służb ratunkowych i instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa w sezonie letnim zapraszają mieszkańców i turystów do udziału w festynie organizowanym w ramach ogólnopolskiej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź