Do trzech razy sztuka.. 29-latka zatrzymana na gorącym uczynku kradzieży alkoholu

Do trzech razy sztuka.. 29-latka zatrzymana na gorącym uczynku kradzieży alkoholu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 29-latkę, która dokonała kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów spożywczych. Kobieta już wcześniej próbowała dokonać kradzieży i za każdym razem w jej zainteresowaniu były butelki z alkoholem. Podczas jednej z prób wyniesienia alkoholu ze sklepu kobieta wyrwała się z rąk pracownika ochrony, ale zostawiła za sobą torebkę z dokumentami. Policjanci szybko do niej dotarli. Teraz będzie musiała się tłumaczyć w wydziale wykroczeń olsztyńskiej komendy.

Historia 29-letniej kobiety, która od dwóch dni próbowała za darmo napić się alkoholu jest bardziej złożona niż mogłoby się wydawać. Przysłowie mówi, że „do trzech razy sztuka”. Tak było też w tym przypadku. Kobieta została ujęta na gorącym uczynku przez pracownika firmy ochroniarskiej, a następnie przekazana w ręce olsztyńskich policjantów po – jak się okazało – trzeciej próbie kradzieży alkoholu.

A zaczęło się od tego, ze oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki przedwczoraj (05.12.2018) otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony jednego ze sklepów spożywczych mieszczących się na terenie osiedla Jaroty, że był on świadkiem nieudanej próby kradzieży alkoholu. Pracownik firmy ochroniarskiej zauważył młodą kobietę, która próbowała wynieść ze sklepu dwie butelki wódki o wartości 40 zł. Gdy do niej podszedł kobieta próbowała uciec. Ostatecznie po krótkiej szarpaninie, kobiecie udało się wydostać z rąk pracownika ochrony i opuściła sklep. Nie zauważyła, że podczas ucieczki pozostawiła po sobie torebkę, w której jak się później okazało były butelki z alkoholem i co ważniejsze – dokumenty należące do podejrzanej. To właśnie na ich podstawie namierzenie sprawczyni kradzieży nie sprawiło policjantom trudności.

Dobra pamięć pracownika ochrony pozwoliła również na to, aby przedstawić kobiecie kolejny zarzut – również kradzieży alkoholu. W tym przypadku na podstawie zapisu z kamer monitoringu okazało się, że ta sama osoba miesiąc wcześniej w tym samym sklepie również dokonała kradzieży alkoholu.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem podejrzanej doszło wczoraj (06.12.2018), tym razem na terenie sklepu spożywczego przy ul. Piłsudskiego. W tym przypadku pracownik ochrony wykazał się czujnością i zauważył podejrzanie zachowującą się kobietę w dziale z alkoholem. Gdy zauważył, że kobieta przechodzi obok kas nie płacąc za towar, który przed chwilą zdjęła ze sklepowej półki natychmiast ruszył w jej kierunku. Widząc idącego w stronę kobiety ochroniarza, 29-latka zdążyła już odkręcić butelkę wódki. Pracownik ochrony był szybki, dobiegł do podejrzanej zanim ta zdążyła wziąć pierwszy łyk. O zaistniałej sytuacji pracownik sklepu powiadomił olsztyńską policję.

Po sprawdzeniu kobiety w policyjnych systemach okazało się, że ta sama osoba zaledwie dzień wcześniej próbowała również dokonać kradzieży alkoholu. Teraz, dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, podejrzana o kradzież 29-latka usłyszy przynajmniej trzy zarzuty kradzieży, z których będzie musiała się wytłumaczyć. Grzywna, którą może zostać ukarana wyniesie prawdopodobnie znacznie więcej, niż wartość butelek, po które sięgała w sklepach. Zgodnie z kodeksem wykroczeń może jej teraz grozić aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Previous Zaginął 34-letni Marcin Niemczyk
Next Dlaczego warto drukować w drukarniach internetowych?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZAGINĘŁA 17-LETNIA MICHALINA MIELNIK

Policjanci poszukują 17-letniej Michaliny Mielnik, która 8 listopada br. wyszła z domu i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę rano na drodze krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Zawady Małe. Kierująca fordem nie dostosowując prędkości jazdy do panujących warunków na drodze doprowadziła do

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE 30 NOWYCH POLICJANTÓW

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Podczas uroczystego apelu, te słowa wypowiedziało 30 młodych funkcjonariuszy. Nowych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!