Testament u notariusza – wszystko co musisz wiedzieć

Testament u notariusza – wszystko co musisz wiedzieć

Większość osób nie chce myśleć o konieczności spisania testamentu. Wiemy, że nikt nie jest wieczny, a jednak każdemu wydaje się, że śmierć jest czymś odległym, czym nie trzeba się zbyt wcześnie zajmować, żeby nie zapeszać. Zwykle dopiero w obliczu choroby, albo zbliżającej się starości myślimy o spisaniu testamentu, żeby zabezpieczyć swoich bliskich i rozdysponować majątek, który udało się zgromadzić. Ponieważ wypadki się zdarzają i tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi koniec, warto pomyśleć o spisaniu testamentu. Żeby był wiążący, testament trzeba sporządzić u notariusza. Co warto wiedzieć na ten temat? Gdzie najlepiej się zgłosić z takim zleceniem?

Testament u notariusza – dlaczego warto?

Jeśli ktoś chce, by testament był wiążący, musi sporządzić go u notariusza, żeby zapobiec ewentualnym próbom jego późniejszego obalenia. Sporządzenie całego dokumentu przez notariusza czyni dokument zgodnym z prawem. Dlatego też po śmierci osoby, która pozostawiła swoją wolę u tegoż notariusza, można mieć pewność, że rzeczywiście chciała w ten sposób rozdysponować swoim majątkiem.  Dowiedz się więcej na notariuszpolski.pl.

Testament u notariusza – jak go wykonać?

Notariusz zajmuje się wszystkimi ważnymi elementami prawnymi. Osoba, która zgłasza się do niego, żeby spisać swoją wolę, nie musi się podobnymi szczegółami martwić. Może przedstawić swoje postanowienia nawet w formie ustnej – zostaną one spisane w formie dokumentu, potwierdzonego przez notariusza. Wszystko zostaje przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Po spisaniu wszystkiego, osoba pozostawiająca swój testament musi go jeszcze podpisać. Oczywiście, nim dojdzie do spisania woli, notariusz ustala, czy rzeczywiście ma do czynienia z osobą posiadającą pełnię praw i czy działa bez przymusu oraz świadomie. Potwierdza także tożsamość tej osoby, żeby mieć pewność, że to rzeczywiście ostatnia wola właściwego człowieka. 

Krakowskinotariusz.pl – oferta

Praca notariusza jest niezwykle ważna. Osoba pracująca na podobnym stanowisku musi posiadać stosowne wykształcenie i doświadczenie związane z prawem. Właśnie dlatego ostatnia wola sporządzona u notariusza jest tak samo wiążąca jak ta sporządzana w kancelarii adwokackiej. Notariusz jest zresztą prawnikiem, tylko że zajmującym się tworzeniem aktów stosowania prawa oraz świadczącym pomoc prawną. W Polsce notariusz zajmuje się tworzeniem aktów notarialnych – w tym również testamentów. Na stronie Krakowskinotariusz.pl można zapoznać się z ofertą Kancelarii Notarialnej w Krakowie, gdzie notariusz realizuje pełen wachlarz czynności notarialnych. Umiejscowienie w samym centrum Krakowa sprawia, że dotarcie na miejsce nie jest trudne, a wręcz bardzo wygodne. Kancelaria oferuje sporządzenie różnych aktów notarialnych, w tym przeróżnych umów sprzedaży, umów przedwstępnych, deweloperskich, darowizn czy właśnie testamentów. Dobrze jest sporządzić ostatnią wolę u notariusza, by móc umieścić w niej na przykład zapis windykacyjny czy postanowienia dotyczące wydziedziczenia, co też się dzieje w niektórych przypadkach.  

Więcej na krakowskinotariusz.pl

Previous Dlaczego warto drukować w drukarniach internetowych?
Next LOBOS - artykuły biurowe dla każdej firmy

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego warto drukować w drukarniach internetowych?

Chyba każdy przedsiębiorca wie, że reklama jest dźwignią handlu. Powiedzenie to powtarzane jest od lat i jest w nim sto procent prawdy. Materiały reklamowe takie, jak kalendarze, ulotki czy plakaty

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w Olsztynie – w jakich zawodach można pracować w stolicy Warmii i Mazur? Charakterystyka olsztyńskiego rynku pracy

Kraina Tysiąca Jezior – bo tak nazywane jest województwo warmińsko-mazurskie, to region, który wyróżnia się bogactwem natury i wieloma atrakcjami turystycznymi. Oprócz tego, sama stolica regionu – Olsztyn, słynie w

Strefa Biznesu 0 Comments

Szybka Ścieżka szansą dla kolejnych innowatorów z regionu. Rusza nowy nabór do konkursu NCBR

Kolejni innowatorzy z regionu mają szansę na rozwój swoich prac w ramach popularnego konkursu Szybka Ścieżka, do którego nabór rusza już 16 września. Budżet konkursu to aż 1,1 mld zł.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź