PRZYSTAWIŁ ŻONIE BROŃ DO GŁOWY I GROZIŁ ŚMIERCIĄ

PRZYSTAWIŁ ŻONIE BROŃ DO GŁOWY I GROZIŁ ŚMIERCIĄ

Do policyjnej celi trafił 58- latek, który od 10 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Kobieta postanowiła zwrócić się o pomoc do policjantów gdy podczas awantury mąż przystawił jej broń do głowy. Mężczyzna prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty. Funkcjonariusze wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Dywity. Podczas awantury mąż przystawił żonie broń do głowy i groził jej śmiercią. Wystraszona kobieta wezwała policjantów. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że od dawna jest ofiarą przemocy domowej. Od 10 lat mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Pod wpływem alkoholu wszczyna awantury podczas których szarpie ją, wyzywa i grozi śmiercią.

Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu wiatrówkę oraz pistolety gazowe. Posiadanie ich nie wymaga zezwolenia. 58- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty znęcania się nad żoną. Policjanci wnioskować będą o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj!
Przemoc może przybierać różne formy. O przemocy fizycznej mówimy, gdy sprawca uderza, kopie, popycha, dusi, o przemocy seksualnej, gdy wymusza się pożycie seksualne lub angażuje się dziecko w aktywność seksualną, natomiast przemoc psychiczną charakteryzuje wyśmiewanie, szydzenie, kontrolowanie drugiej osoby lub np. stałe jej krytykowanie. Przemocą jest również niezaspokajanie potrzeb biologicznych i psychicznych osób, za które jesteśmy odpowiedzialni, a także ograniczanie dostępu do wspólnego konta bankowego lub wydzielanie funduszy dla współmałżonka.
Jeśli jesteś ofiarą przemocy pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej!

Previous SPOWODOWAŁ WYPADEK I UCIEKŁ. NA MIEJSCE ZDARZENIA PRZYPROWADZIŁ GO OJCIEC
Next NOWE POROZUMIENIE W SPRAWIE KLAS MUNDUROWYCH

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

PODEJRZANY O ROZBÓJ ZATRZYMANY W SWOIM MIESZKANIU

Zaledwie kilka godzin wystarczyło, aby olsztyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę nocnego rozboju. 20-latek najpierw zaatakował przechodnia, następnie ukradł mu telefon komórkowy z którym uciekł. Funkcjonariusze znaleźli go kilka ulic

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

ZABEZPIECZYLI NIELEGALNY TYTOŃ I BLISKO 45.000 SZTUK PAPIEROSÓW BEZ POLSKICH ZNAKÓW SKARBOWYCH AKCYZY

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we współpracy z celnikami z Gołdapi zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu szczycieńskiego. W jego mieszkaniu znaleźli ponad 26 kg

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

WSZCZĄŁ AWANTURĘ, A SWOJĄ ZŁOŚĆ WYŁADOWAŁ NA DRZWIACH. ODPOWIE PRZED SĄDEM

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 37- letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który w trakcie awantury uderzał i kopał w drzwi wejściowe do mieszkania swojej byłej partnerki. Mężczyzna został zatrzymany

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź