Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o szereg oszustw internetowych

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o szereg oszustw internetowych

W lipcu bieżącego roku do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom podejrzanym m.in. o szereg oszustw internetowych oraz posiadanie środków odurzających. Podejrzani są o to, że oszukali kilkadziesiąt osób na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych.

Pierwsze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafiło w listopadzie 2017 roku. Wynikało z niego, że dwóch mężczyzn nie dokonało opłaty za swój pobyt w hostelu. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mają oni również związek z licznymi oszustwami internetowymi. W latach 2017-2019 wyłudzali pieniądze od wprowadzanych w błąd kupujących na znanych portalach aukcyjnych, oferując im sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe i konsole do gier, którego później nie wysyłali. Sprawcy tym sposobem oszukali kilkadziesiąt osób na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych. Do realizacji tego procederu, wykorzystywali również inne osoby i ich konta bankowe.

Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas próby odbioru telefonu komórkowego, wystawionego do sprzedaży na aukcji internetowej. Sprzedającym był policjant. Zaniepokoił go fakt, że po odbiór telefonu miała zgłosić się zupełnie inna osoba niż wskazywały na to dane z przelewu, jaki otrzymał. Podejrzewając, że ma do czynienia z oszustami, doprowadził do ich zatrzymania.

W trakcie przeszukania wynajmowanego przez mężczyzn mieszkania, policjanci znaleźli narkotyki. Wyszło również na jaw, że jeden z braci był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia zasądzonej mu kary 60 dni pozbawienia wolności.

Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą oni również m.in. za posiadanie środków odurzających.

Previous Historia konopii indyjskiej
Next wypadki na drogach regionu. Sześć osób zginęło

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI POSZUKUJĄ 19-LETNIEGO MARCINA MAJEK

Lidzbarscy policjanci poszukują19-letniego Marcina Majek, który 17 marca 2017 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego 17 marca br. około godziny

Wiadomości 0 Comments

ORZYSCY KRYMINALNI ZABEZPIECZYLI PLANTACJĘ MARIHUANY

Policjanci z Orzysza zabezpieczyli plantację konopi indyjskich. 56 krzaków rosło w namiocie foliowym znajdującym się na terenie gminy. Wiele z tych roślin miało ponad metr wysokości. Teraz śledczy przeprowadzą postępowanie,

Wiadomości 0 Comments

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą na zakazie

Nieodpowiedzialny kierowca, który ucieczką próbował uniknąć policyjnej kontroli, usłyszał trzy zarzuty. 23-letni mieszkaniec gminy Świątki mając orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, kierował autem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymał się do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź