Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o szereg oszustw internetowych

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o szereg oszustw internetowych

W lipcu bieżącego roku do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm braciom podejrzanym m.in. o szereg oszustw internetowych oraz posiadanie środków odurzających. Podejrzani są o to, że oszukali kilkadziesiąt osób na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych.

Pierwsze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie trafiło w listopadzie 2017 roku. Wynikało z niego, że dwóch mężczyzn nie dokonało opłaty za swój pobyt w hostelu. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mają oni również związek z licznymi oszustwami internetowymi. W latach 2017-2019 wyłudzali pieniądze od wprowadzanych w błąd kupujących na znanych portalach aukcyjnych, oferując im sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe i konsole do gier, którego później nie wysyłali. Sprawcy tym sposobem oszukali kilkadziesiąt osób na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych. Do realizacji tego procederu, wykorzystywali również inne osoby i ich konta bankowe.

Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas próby odbioru telefonu komórkowego, wystawionego do sprzedaży na aukcji internetowej. Sprzedającym był policjant. Zaniepokoił go fakt, że po odbiór telefonu miała zgłosić się zupełnie inna osoba niż wskazywały na to dane z przelewu, jaki otrzymał. Podejrzewając, że ma do czynienia z oszustami, doprowadził do ich zatrzymania.

W trakcie przeszukania wynajmowanego przez mężczyzn mieszkania, policjanci znaleźli narkotyki. Wyszło również na jaw, że jeden z braci był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia zasądzonej mu kary 60 dni pozbawienia wolności.

Zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą oni również m.in. za posiadanie środków odurzających.

Previous Historia konopii indyjskiej
Next wypadki na drogach regionu. Sześć osób zginęło

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zbrodnia w Uliczce Kryminału w Olsztynie

Na ul. Rodziewiczówny w Olsztynie przemianowanej czasowo przez MOK w Olsztynie na Uliczkę Kryminału znaleziono ciało 35-letniej kobiety. Wszelkie poszlaki wskazują, że motywem zbrodni był rabunek. Na miejscu pracował technik

Wiadomości 0 Comments

DBAJMY O SIEBIE NIE TYLKO OD ŚWIĘTA!

Olsztyńskie policjantki wspólnie z amazonkami zorganizowały spotkanie dla wszystkich pracownic Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Tematem prelekcji były badania profilaktyczne piersi. Wszystko to w trosce o zdrowe pań i przy

Wiadomości 0 Comments

Pijani, bez uprawnień, z sądowymi zakazami i bez wyobraźni

Jazda rowerem wężykiem całą szerokością drogi. Kompletnie pijani kierowcy pojazdów oraz motocykli, którzy wpadli podczas kontroli drogowych albo podczas kolizji. Notoryczne ucieczki z miejsca zdarzenia, kierowanie pojazdami z zakazami sądowymi.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!