Nietrzeźwy i bez uprawnień uderzył autem w barierki i chciał uciec policjantom. Został zatrzymany

Nietrzeźwy i bez uprawnień uderzył autem w barierki i chciał uciec policjantom. Został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci po krótkim pieszym pościgu zatrzymali 28-letniego kierowcę audi, który był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania, a mimo to wsiadł za kierownicę audi, którym potem najechał na barierki ochronne na terenie stacji paliw.

Dzisiejszej nocy (10.04.2018) przed godz. 1:00 olsztyńscy funkcjonariusze zauważyli osobowe audi jadące tzw. „wężykiem” na przeciwległym pasie ruchu. Samochód miał uszkodzony tylny zderzak, błotnik i lampy. Policjanci podejrzewając, że samochód mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym oraz, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwa osoba, natychmiast zawrócili, dogonili auto i zatrzymali do kontroli przy ul. Jagiellończyka. 28-letni kierujący po zatrzymaniu swojego audi, nagle otworzył drzwi i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg pieszy i po kilku minutach zatrzymali mieszkańca Olsztyna, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, nietrzeźwy mężczyzna był sprawcą zdarzenia na terenie stacji benzynowej przy ul. Sielskiej, gdzie kilkanaście minut wcześniej, podczas cofania, przewożąc w pojeździe pasażerów, najechał na barierki ochronne, a następnie odjechał z miejsca. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Jednak za kierowanie bez uprawnień i na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa innych osób podczas prowadzenia pojazdu, odpowie przed sądem.

Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 000 zł.

Previous Bankomat, a w nim 2 tysiące złotych - taka kwota czeka na właściciela
Next Policjanci poszukują zaginionego Zbigniewa Strachonia

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

TRAGICZNY BILANS ZDARZEŃ NA TERENACH WODNYCH

Tylko w ubiegłą sobotę w powiecie olsztyńskim doszło do dwóch wypadków na terenach wodnych. Podczas tych zdarzeń utonęły dwie osoby. Od początku roku jest to już trzecie takie zdarzenie. Policjanci

Wiadomości 0 Comments

JADĄC NA KURS ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Policjant z braniewskiej prewencji jadący na kurs z zakresu zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców zatrzymał w Elblągu nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna podczas podjętej interwencji był agresywny, dlatego funkcjonariusz użył wobec niego chwytów obezwładniających.

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę rano na drodze krajowej nr 16 w pobliżu miejscowości Zawady Małe. Kierująca fordem nie dostosowując prędkości jazdy do panujących warunków na drodze doprowadziła do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!