NIELEGALNĄ PLANTACJĘ ZASILAŁ KRADZIONĄ ENERGIĄ. 52-LETNI PRODUCENT NARKOTYKÓW ZOSTAŁ ARESZTOWANY

NIELEGALNĄ PLANTACJĘ ZASILAŁ KRADZIONĄ ENERGIĄ. 52-LETNI PRODUCENT NARKOTYKÓW ZOSTAŁ ARESZTOWANY

Policjanci z Rucianego – Nidy ustalili, że mieszkaniec gminy najprawdopodobniej zajmuje się produkcją narkotyków. Na jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 230 roślin konopi indyjskiej oraz sprzęt służący do jej uprawy i porcjowania. Zabezpieczyli też blisko 1,5 kilograma suszu tej rośliny. Podejrzany w tej 52-latek wykonał także modyfikację instalacji elektrycznej, by uzyskać darmową energię elektryczną potrzebną do uprawy roślin. Mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie ustalili w wyniku długotrwałych działań, że na terenie gminy ma miejsce uprawa konopii indyjskich. Wytypowali miejsce, w którym może być ona prowadzona i chcąc to sprawdzić pojechali w to miejsce. Tam – w domu jednorodzinnym – zastali 52-letniego mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie całe mieszkanie, a następnie pomieszczenia gospodarcze znajdujące się na posesji. To właśnie tam policjanci znaleźli nielegalną uprawę konopi oraz linię produkcyjną marihuany. Były tam m.in. :lampy, pompy nawadniające oraz grzejniki elektryczne.

Sprzęt ten posłużył do uprawy ponad 230 roślin konopi indyjskich, które zabezpieczyli funkcjonariusze. Jak ustalili policjanci 52-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida usiłował w ten sposób wytworzyć znaczną ilość środków odurzających. Przy sprzyjających warunkach i pełnym wzroście uprawianych roślin można było uzyskać tam nawet 32 tysiące porcji handlowych marihuany.

Oprócz roślin funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma suszu roślinnego, co daje około 3 tysięcy porcji narkotyku. Jak ustalili policjanci 52-latek pozyskał ten susz z własnej uprawy roślin.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych na terenie posesji, policjanci stwierdzili, że prąd wykorzystywany do prowadzenia uprawy konopi indyjskich, mężczyzna pozyskiwał poprzez obejście licznika pomiarowego energii elektrycznej. Oznacza to, że dokonywał kradzieży prądu na potrzeby plantacji.

52-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida został zatrzymany przez funkcjonariuszy do wyjaśnienia. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Ze względu na charakter i okoliczności całej sprawy, sąd uwzględnił ten wniosek i aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Za uprawę znacznych ilości środków odurzających, posiadanie niedozwolonego oprzyrządowania oraz kradzież energii elektrycznej mężczyźnie grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Previous CHCIAŁ ZAOSZCZĘDZIĆ 12 ZŁOTYCH. TERAZ ODPOWIE ZA OSZUSTWO
Next POLICJANCI ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ PODEJRZEWANEGO O USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

Kierowco! Zwolnij! Chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do tragedii

W ostatni dzień lutego doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na obwodnicy Olecka. W następstwie kolizji dwóch ciężarówek jedna z nich wjechała w bariery dźwiękochłonne i jej kierowca zginął

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

30-LATEK ODPOWIE ZA PODPALENIE GOŁĘBNIKA, W KTÓRYM SPŁONĘŁO OKOŁO 200 GOŁĘBI

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Prostki, który kilka dni wcześniej podpalił gołębnik. W wyniku pożaru spaliło się około 200 gołębi różnych ras. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu kara

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

JEŹDZIŁ PO LODZIE, UDERZYŁ W PRZYBRZEŻNE DRZEWO – PASAŻER ZGINĄŁ NA MIEJSCU

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło na jeziorze Wałpusz. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 41-letni kierowca BMW jeżdżąc po lodzie stracił panowanie nad

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź