Niebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne

Niebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch skuterów wodnych doszło na jeziorze Ukiel w sobotnie południe. Według wstępnych ustaleń, kierowca jednego ze skuterów nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu skuterowi, który znajdował się po jego prawej stronie. 35-latek trafił do szpitala. POLICJA APELUJE! Odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku na wodzie jest dokładnie taka sama jak na drodze.

W sobotę (01.06.2019) ok godz. 12:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o  zderzeniu się dwóch skuterów wodnych na jeziorze Ukiel. Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec Olsztyna sterując skuterem m-ki Kavasaki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu skuterowi, który znajdował się po jego prawej stronie. W wyniku zderzenia jeden z mężczyzn, 35-letni mieszkaniec gm. Stawiguda, doznał obrażeń wymagających leczenia powyżej siedmiu dni i trafił do szpitala. Obydwaj mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Policjanci prowadzą postępowanie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

NA JEZIORZE JAK NA DRODZE

ZAPAMIETAJ! Wypadek na wodzie penalizuje dokładnie ten sam przepis, który opisuje wypadek drogowy. Oznacza to, że sterujący skuterem, który powoduje wypadek na jeziorze odpowiada karnie z art. 177 KK i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
DOKŁADNIE TAKA SAMA SYTUACJA jest w przypadku kierowania łodzi z silnikiem będąc w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo opisuje art. 178a Kodeksu Karnego
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Previous Co trzeba wiedzieć o wizytówkach z Internetu?
Next Spowodował kolizję drogową - był nietrzeźwy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI RAZEM Z FUNKCJONARIUSZAMI ITD KONTROLOWALI POJAZDY CIĘŻAROWE

Policjanci razem z funkcjonariuszami ITD przeprowadzili akcje kontroli pojazdów ciężarowych pracujących przy budowie obwodnicy Olsztyna. Działania powstały w związku z sygnałami ze strony mieszkańców miasta. Podczas kontroli ujawnili szereg nieprawidłowości.

Wiadomości 0 Comments

Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia 75 Rajdu Polski

W niedzielę zakończył się 75 Rajd Polski. W czasie, gdy rajdowcy ścigali się na szutrowych mazurskich drogach, kibice dopingowali swoim idolom, policjanci dbali o bezpieczeństwo w powiatach, przez które przebiegał

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE MECZU STOMIL OLSZTYN Z GÓRNIKIEM ZABRZE

W sobotę wieczorem na stadionie przy ul. Leonharda w Olsztynie rozegrany został mecz pomiędzy drużynami: Stomil Olsztyn i Górnik Zabrze. Rozgrywkę oglądało około 3 tysiące kibiców, w tym ponad 400

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!