Niebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne

Niebezpieczny wypadek na jeziorze Ukiel. Zderzyły się dwa skutery wodne

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch skuterów wodnych doszło na jeziorze Ukiel w sobotnie południe. Według wstępnych ustaleń, kierowca jednego ze skuterów nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu skuterowi, który znajdował się po jego prawej stronie. 35-latek trafił do szpitala. POLICJA APELUJE! Odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku na wodzie jest dokładnie taka sama jak na drodze.

W sobotę (01.06.2019) ok godz. 12:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o  zderzeniu się dwóch skuterów wodnych na jeziorze Ukiel. Podczas wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 38-letni mieszkaniec Olsztyna sterując skuterem m-ki Kavasaki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu skuterowi, który znajdował się po jego prawej stronie. W wyniku zderzenia jeden z mężczyzn, 35-letni mieszkaniec gm. Stawiguda, doznał obrażeń wymagających leczenia powyżej siedmiu dni i trafił do szpitala. Obydwaj mężczyźni zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Policjanci prowadzą postępowanie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

NA JEZIORZE JAK NA DRODZE

ZAPAMIETAJ! Wypadek na wodzie penalizuje dokładnie ten sam przepis, który opisuje wypadek drogowy. Oznacza to, że sterujący skuterem, który powoduje wypadek na jeziorze odpowiada karnie z art. 177 KK i grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
DOKŁADNIE TAKA SAMA SYTUACJA jest w przypadku kierowania łodzi z silnikiem będąc w stanie nietrzeźwości. Takie przestępstwo opisuje art. 178a Kodeksu Karnego
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Previous Co trzeba wiedzieć o wizytówkach z Internetu?
Next Spowodował kolizję drogową - był nietrzeźwy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU…PRZEZ CAŁY MIESIĄC

Olsztyńscy policjanci wzorem lat ubiegłych włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Podczas spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą, rodzicami oraz nauczycielami zwracali uwagę na pozytywne aspekty korzystania z Sieci

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI UCZESTNICZYLI W TYGODNIU BEZPIECZNEGO INTERNETU W OLSZTYŃSKIEJ PODSTAWÓWCE

Szkoła Podstawowa Nr 15 w Olsztynie zorganizowała dla całej społeczności szkolnej Tydzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego odbywały się liczne przedsięwzięcia promujące bezpieczeństwo w Sieci. W działania włączyła się olsztyńska Policja, której

Wiadomości 0 Comments

Czym jest smartfon?

Pierwsze telefony komórkowe stanowiły krok milowy, jeśli chodzi o rozwój telefonów. Obecnie tradycyjne komórki powoli odchodzą do przeszłości. Ich miejsce zajmują nowoczesne smartfony, które mają zdecydowanie więcej możliwości niż komórki.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź