Masz samochód marki Renault? Zobacz, ile zapłacisz za OC

Masz samochód marki Renault? Zobacz, ile zapłacisz za OC

Wg raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2018 roku Polacy zarejestrowali ponad 26 tys. samochodów ze znaczkiem Renault. To marka ulubiona przez firmy carsharingowe, takie jak Vozilla czy Traficar, ale także przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, w których młodzi adepci jazdy zdają egzaminy w Renault Clio. Zobacz, ile kosztuje ubezpieczenie OC Renault!

Renault tańszy niż polska średnia

Eksperci ds. cen ubezpieczeń z porównywarki OC/AC mubi.pl przygotowali zestawienie cen OC, które płacili we wrześniu 2019 roku polscy kierowcy. Okazuje się, że średnia cena OC w Polsce wynosi 779 zł. Najmniej za polisy płacą właściciele Dacii, a najwięcej – BMW. Miłośnicy Renault plasują się w dole stawki, płacąc za swoje OC poniżej średniej krajowej – 736 zł.

Pełne porównanie cen OC w zależności od marki samochodu znajdziesz w zestawieniu Mubi: https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-oc-renault/

Czy OC może być jeszcze tańsze?

Tak! Bo koszt polisy OC nie jest taki sam dla wszystkich kierowców. Właściciele Renault płacą średnio 736 zł za swoje OC, ale zauważ, że to tylko średnia – część z nich zapłaci za polisę więcej, a część zdecydowanie mniej. Cena polisy od wielu innych parametrów, na które zwraca uwagę ubezpieczyciel, zanim wyliczy Twoją składkę.

Do najważniejszych informacji o Tobie, które mogą wpłynąć na zniżkę lub zwyżkę na polisie należą np. wiek (młodzi kierowcy płacą więcej), miejsce zamieszkania (mieszkańcy dużych miast płacą więcej), model i marka pojazdu (właściciele samochodów o dużej pojemności silnika płacą więcej), historia szkodowości (kierowcy, którzy mają na swoich koncie szkody z niedalekiej przeszłości, płacą więcej), stan cywilny i liczba posiadanych dzieci (bezdzietni kawalerowie lub panny płacą więcej).

Jeśli w oczach ubezpieczyciela idealnie wpiszesz się w powyższe zmienne, może się okazać, że za swoją polisę zapłacisz nawet 2 razy mniej niż wynosi średnia. Potwierdzają to przypadki przywołane przez ekspertów porównywarki mubi.pl.

Rekordowo niskie OC dla Renault

We wrześniu 2019 roku 59-letni mieszkaniec Żarów skorzystał z porównywarki mubi.pl, by wyliczyć swoją składkę OC. Mężczyzna może pochwalić się bezszkodową historią na drodze, a dodatkowo jeździ Renault Clio o pojemności silnika wynoszącej jedynie 898 cm3. Wynik, jaki pokazała porównywarka Mubi? Polisa OC za jedyne 250 zł.

Takich przypadków eksperci Mubi notują więcej. Ci kierowcy, którzy za polisy płacą najmniej, zazwyczaj nie mają szkód na swoim koncie, pochodzą z małych miejscowości i jeżdżą Renault o stosunkowo słabych silnikach.

Różne modele, różne ceny

Istnieją marki samochodowe, np. Peugeot, dla których koszt OC jest bardzo zbliżony bez względu na model, którym jeździsz. W przypadku Renault sytuacja jest zgoła inna – możliwie najmniej za OC zapłaci wspomniany już właściciel modelu Clio (250 zł), a najwięcej – osoba jeżdżąca Kadjarem (355 zł). Pośrodku tej stawki znajdują się Captur (260 zł), Modus (330 zł), Twingo (335 zł), Megane (342 zł) i Kangoo (350 zł).

Ile kosztuje AC Renault?

Sprawdzamy to w porównywarce mubi.pl dla przykładowego profilu kierowcy:

To 37-letnia Regina, która jeździ 4-letnim Renault Megane o poj. silnika wynoszącej 1461 cm3. Kobieta prawo jazdy posiada od 16 lat, ma także męża i 2-letnią córkę. Regina może pochwalić się bezszkodową historią na drodze.

Ile Regina zapłaci za ubezpieczenie AC samochodu (https://mubi.pl/ubezpieczenie-ac/) u 3 popularnych ubezpieczycieli?

Jak widzisz, AC za mniej niż 400 zł dla Twojego Renault jest możliwe. Pamiętaj jednak, że w przypadku AC liczy się przede wszystkim zakres i warunki ubezpieczenia, a niska cena oznacza po prostu słabszą ochronę. Na przykład w tym wypadku:

  • AC w AXA Direct to oferta, w której udział własny w szkodzie wynosi 1000 zł po wypadku i 10% po kradzieży, a amortyzacja – 65%.
  • AC w Link4 to oferta, w której udział własny w szkodzie wynosi 500 zł po wypadku, minimalna wartość szkody to również 500 zł, a amortyzacja wynosi 40%.
  • AC w mtu24 to oferta, w której ubezpieczyciel nie przewiduje udziału własnego w szkodzie i amortyzacji, a jedynie minimalną wartość szkody wynoszącą 500 zł.
Previous Profesjonalna polerka lakieru
Next Ciekawe zawieszki zapachowe

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Po co kupować, lepiej wynajmować

Okazuje się, że w ostatnim czasie wynajem aut staje się tak samo modny jak wypożyczenie kostiumów, maszyn budowlanych czy sprzętu elektronicznego i raczej nie powinniśmy się temu dziwić, ponieważ lepiej

Motoryzacja 0 Comments

Ciekawe zawieszki zapachowe

Wszyscy uwielbiamy ten zapach nowego samochodu przy zakupie pojazdu. W końcu ten zapach zanika, a zamiast niego pojawia się nieprzyjemna woń brudu. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem są ciekawe zawieszki

Motoryzacja 0 Comments

Profesjonalna polerka lakieru

Jeśli chodzi o konserwację samochodu, profesjonalna polerka lakieru samochodu jest jednym z jego kluczowych aspektów. Niestety wielu właścicieli samochodów nie rozumie znaczenia polerowania samochodów. Wygląd samochodu Polerowanie samochodu ukryje zatem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź