Którą wyciskarkę kupić?

Którą wyciskarkę kupić?

Świeży sok to pyszny i pożywny napój na dobry początek dnia. Dzięki dobrej sokowirówce możesz cieszyć się ulubionym połączeniem owoców i warzyw, a nawet dodawać zioła i zielone warzywa liściaste.

Ile kosztują sokowirówki?

Wolne sokowirówki mogą kosztować od 500 do 2500 złotych. Jednak cena nie zawsze jest najlepszym wskaźnikiem wydajności. Niektóre tańsze sokowirówki działają równie dobrze, jak modele z wyższej półki. Niektóre modele mogą być bardziej wydajne niż inne. Wyciskarki bezodśrodkowe, wolnoobrotowe mogą być jednobiegowe, dwubiegowe, poziome lub pionowe. Są one często nazywane sokowirówkami tłoczonymi na zimno, ale technicznie jest to termin używany w odniesieniu do metody ekstrakcji oliwy z oliwek w celu produkcji oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, dlatego wolimy nazywać je wolno wyciskarkami. Te typy powoli miażdżą owoce / warzywa i kierują sok i owoce z dwóch różnych zsypów. Plusy:

  • Działają stosunkowo cicho.
  • Mają mniejsze części i są łatwiejsze do czyszczenia.
  • Można wyciskać sok z zielonych warzyw liściastych.
  • Gwarancje są zazwyczaj dłuższe.
  • Typy pionowe pozostawiają zwykle mniejsze ślady na stole.

Niektóre modele mogą być używane do mielenia; mielenie ziaren kawy; robienie kiełbas, makaronów / klusek, przypraw, masła orzechowego, mleka sojowego, żywności dla niemowląt i lodów; i robienie koktajli. Uzyskany sok jest smaczniejszy i zawiera mniej piany. Niektórzy producenci sokowirówek wolnoobrotowych twierdzą, że sokowirówki odśrodkowe podgrzewają sok podczas pracy, co powoduje utratę składników odżywczych lub witamin. Sokowirówki wolnoobrotowe wytwarzają gładki sok z niewielką ilością pianki. Po 48 godzinach taki sok jest nadal dość smaczny. Zapach jest akceptowalny, ma przyjemny smak, a wygląd to mętny bladozielony sok z pewną separacją – trochę piany na górze i osad na dole.

Części

Twoja sokowirówka powinna mieć jak najmniej części, które łatwo się rozkładają. Części powinny być łatwe do czyszczenia, bez narożników ani szczelin, w których mogą gromadzić się żywność i bakterie.

Rozmiar

Jeśli Twoja kuchnia nie jest duża, potrzebujesz wyciskarki, która zajmuje mniej miejsca na blacie. Sokowirówki mogą być ciężkie, ważyć od 4 do 10 kilogramów, więc nie chcesz ich zbyt często przenosić. Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe typu pionowego mają wąską szerokość i głębokość oraz zajmują mniej miejsca niż szybkie wyciskarki.

Pojemnik na miazgę

Musi być wystarczająco duży, aby nie trzeba było zatrzymywać maszyny w celu jej opróżnienia.

Zjeżdżalnia

Duża zsuwnia oznacza, że kawałki owoców i warzyw nie muszą być zbyt małe. Doskonały rozmiar rynny to taki, który może pomieścić średniej wielkości jabłko.

Dzbanek

Preferowany jest duży dzbanek na sok o pojemności 1000 ml, który pomieści sok z 1 kg owoców i warzyw. Dzbanek powinien mieć wygodny uchwyt i dobry dzióbek. Niektóre wyciskarki są wyposażone w separatory piany lub sita. Jeśli sokowirówka nie jest dostarczana z dzbankiem na sok, sprawdź, czy dzióbek jest ustawiony tak, aby pasował do dzbanka przyzwoitej wielkości.

Nasadka do smoothie

Większość wyciskarek wolnoobrotowych i niektóre wyciskarki do szybkich soków ma przystawkę do smoothie, która doskonale nadaje się do przetwarzania miękkich owoców, takich jak banany, brzoskwinie, mango i jagody.

https://wyciskarkiranking.pl/ranking-wyciskarek/puxv/ranking-wyciskarek-wolnoobrotowych-2019.html

Previous Efekt troxlera
Next Jak usunąć rysę z karoserii?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak urządzić pokój dla dzieci

Przed ułożeniem sypialni dla dzieci należy rozważyć kilka zmiennych. Dostępna powierzchnia podłogi, oprócz liczby i wieku dzieci dzielących pokój, ma istotny wpływ na jego aranżację. Przy tworzeniu planu piętra należy

Life&Style 0 Comments

Najlepsze budżetowe telefony z kamerą, które można kupić

Kamery na smartfony stały się niesamowite, nawet rywalizując z dedykowanymi kamerami typu „point-and-shoot” i innymi, bardziej złożonymi systemami. Jedna rzecz, która jest prawdziwa, to fakt, że najlepsze aparaty fotograficzne na

Life&Style 0 Comments

Dlaczego warto stosować dietę zupową?

Zmagasz się z nadmiarem kilogramów i chcesz szybko schudnąć. Z całą pewnością pomoże w tym odpowiedni sposób odżywiania. Spektrum możliwości jest bardzo szerokie, a jedną z opcji jest dobrze znana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź