KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY WYELIMINOWANI Z RUCHU DROGOWEGO

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY WYELIMINOWANI Z RUCHU DROGOWEGO

W miniony weekend policjanci z Warmii i Mazur zatrzymali kolejnych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wcześniej spożytego alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli odpowiedzieć przed sądem.

Działdowo:

W Działdowie na jednej z ulic kierujący pojazdem marki Peugeot uderzył w ogrodzenie posesji. Obecny na miejscu zdarzenia policyjny patrol zastał uszkodzony pojazd oraz kierującego autem i właściciela posesji. Policjanci ustalili, że auto prowadził 22-letni mieszkaniec powiatu nidzickiego, który wjechał na chodnik i uderzył w ogrodzenie.Okazało się, że mężczyzna miał przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie. 22-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny od pojazdu.

Kierującemu peugeotem za popełnione wykroczenie i przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka kara finansowa.

W Lidzbarku patrol prewencji podczas pełnienia służby na jednej z ulic ujawnił nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna kierował rowerem mając przeszło 3 promile alkoholu w organizmie. To 62-letni mieszkaniec Lidzbarka, któremu policjanci uniemożliwili dalszą jazdę.Mężczyzna odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny i zakaz kierowania pojazdami określonego rodzaju.

Szczytno:

W sobotę (14.09.2019 r.) o godzinie 19:05 w miejscowości Rozogi na ulicy Warszawskiej patrol szczycieńskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującego toyotą. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się, że 54-latek miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia o godzinie 22:15 w Szczytnie na ulicy Sienkiewicza funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem renault, którego tor jazdy sugerował, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 28-letniego mieszkańca Bartoszyc ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obu nieodpowiedzialnym kierującym zatrzymano prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Z kolei dzień wcześniej w piątek (13.09.2019 r.) na drodze Wielbark-Piwnice Wielkie kierujący motocyklem yamasaki 29-letni mieszkaniec Wielbarka znajdując się pod wpływem alkoholu – badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – najprawdopodobniej stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do przydrożnego rowu. Z urazem nogi mężczyzna został zabrany do szpitala w Ciechanowie. Dodatkowo okazało się, że motocykl nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz polisy OC.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

W piątek (13.09.2019 r.) w Szczytnie na ulicy Piłsudskiego funkcjonariusze zatrzymali kierującą rowerem, u której stwierdzono ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na mieszkankę Szczytna policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 300 zł i zakazali dalszej jazdy jednośladem.

Lidzbark Warmiński:

W piątek (tj.13.09.2019 r.) kilka minut po godz. 17:00 w Karbowie na drodze wojewódzkiej nr 507 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Golf. Od kierującego wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkometrem wykazało u niego 1,26 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdem wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie od 03.12.2015 do 03.12.2019 r. również, za kierowanie pojazdem po alkoholu.

Teraz za oba przestępstwa będzie tłumaczył się przed sądem.

Kętrzyn:

W piątek (13 września br.) policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na ulicy Szpitalnej w Kętrzynie zauważyli pojazd marki Opel Omega. Gdy mundurowi dali kierującemu sygnały do zatrzymania, ten zbagatelizował je, przyśpieszył i zaczął uciekać. 27-letni mieszkaniec Kętrzyna jadąc ulicami miasta doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem marki Volkswagen Golf, lecz to go nie zatrzymało. Kontynuował ucieczkę. Po chwili na ulicy Kasztanowej kierujący porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Mężczyzna nie zdołał umknął policjantom ruchu drogowego. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Wtedy też okazało się, co jest powodem takiego zachowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 27-latka wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Kętrzyna już stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy też zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Zgodnie z treścią art. 178b kodeksu karnego: „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (14 września br.) parę minut po godz. 20.00 oficer dyżurny Kętrzyńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze powiatowej 1580N w pobliżu miejscowości Głowbity gmina Korsze. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-letni kierujący motocyklem marki Yamaha jadąc z 35-letnim pasażerem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na prostym odcinku zjechał na pobocze gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca i pasażer ze złamaniami kończyn dolnych i górnych zostali przetransportowani do szpitala.

Okazało się też, że kierujący jednośladem posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika ponadto, że kierujący mógł wsiąść na motocykl będąc pod wpływem alkoholu. Ostatecznie potwierdzą to badania krwi.

Ełk:

W piątek (13.09.) około godz. 19:00 policjanci patrolujący miasto zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 51-letni mieszkaniec Ełku miał w organizmie prawie pół promila alkoholu.
W sobotę (14.09)  policjanci z ełckiej drogówki wykluczyli z ruchu drogowego 2 pijanych cyklistów. Tuż po godzinie 07:00 jadąc przez Siedliska zauważyli mężczyznę kierującego rowerem, którego sposób jazdy sugerował, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, rowerem jechał 52-letni mieszkaniec Siedlisk.  Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad dwa promile.
Tego samego dnia kilka minut po godzinie 18:00, kolejny pijany rowerzysta został zatrzymany na jednej z ełckich ulic. 28 – latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywy w wysokości do 5 tys. Zł.

Previous Szybka Ścieżka szansą dla kolejnych innowatorów z regionu. Rusza nowy nabór do konkursu NCBR
Next ZAATAKOWAŁ I UKRADŁ SASZETKĘ Z PIENIĘDZMI. USŁYSZAŁ ZARZUT

Może to Ci się spodoba

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

ZDERZENIE VOLKSWAGENA Z FORDEM

Nowomiejscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Wawrowicach. Kobieta kierująca volkswagenem golfem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego na łuku drogi zjechała na

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

19-LATEK Z SĄDOWYM ZAKAZEM WSTĘPU DO SKLEPÓW

Dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych oraz zakaz wstępu i przebywania w pobliżu kilku sklepów – takie środki zapobiegawcze zastosował sąd wobec 19-letniego mieszkańca Dobrego Miasta. Młody mężczyzna wielokrotnie

Olsztyn na Sygnale 0 Comments

POLICJANCI ZLIKWIDOWALI PLANTACJE KONOPI INDYJSKICH

Kryminalni z Olsztynka zlikwidowali plantację marihuany, zabezpieczyli ponad 300 donic przygotowanych do uprawy marihuany oraz 10 kilogramów suszu z zakazanej rośliny.   W związku z nielegalną uprawą zatrzymane zostały trzy osoby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź