Nie tylko klocki Lego – co kupić na prezent?

Nie tylko klocki Lego – co kupić na prezent?

Nie ma co ukrywać, iż klocki Lego to jedne z najpopularniejszych zabawek, chętnie wybierane jako prezent dla dzieci z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy też innych uroczystości. Na rynku znajdziemy jednak szereg innych rozwiązań, którymi możemy obdarować dziecko. Na co się zdecydować?

Lalaloopsy – co to takiego?

To nic innego jak urocze lalki, które dedykowane są dzieciom w wieku od trzech do sześciu lat. Cieszą się niezwykłą popularnością w Stanach Zjednoczonych i stopniowo podbijają serca także dzieci z naszego kraju.

Każda z lalek to oryginalna, nietuzinkowa postać – gadatliwa kelnerka, marzycielka, ogrodniczka, baletnica czy też wścibska siostra. Na rynku znajdziemy około 20 laleczek. Każde dziecko znajdzie zatem opcję wręcz stworzoną dla siebie. Wiernymi towarzyszami ich przygód są oddane im zwierzaki – pies, kot, miś polarny, sowa czy też zebra.

Lalaloopsy nie są zwykłymi lalkami. Gwarantują bowiem nie tylko nie lada frajdę, ale również pomagają rozwijać kreatywność dziecka i rozbudzają wyobraźnię. Każda laleczka jest inna, dzięki czemu nasza pociecha zyskuje świadomość, iż różnimy się między sobą, co zaś sprawia, że jesteśmy wyjątkowi.

Lalaloopsy to również urocza bajka dla dzieci, przedstawiająca przygody tych szmacianych lalek, które pomimo różnic zawsze są w stanie dogadać się między sobą i w kreatywny sposób rozwiązać problem. Jeżeli zatem naszego dziecko jest fanem tego serialu, lalka z serii Lalaloopsy będzie wręcz idealnym prezentem.

Klocki magnetyczne

To kolejna ciekawa propozycja, która stanowi alternatywę dla klocków Lego. Klocki te zalicza się do grupy klocków konstrukcyjnych, które mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka. W tym przypadku poszczególne elementy łączą się ze sobą dzięki przyciąganiu magnetycznemu.

W skład zestawu zwykle nie wchodzą jedynie same klocki, ale także magnetyczne kule, patyczki oraz ruchome części. Pozwala to na konstruowanie coraz śmielszych budowli o różnym stopniu skomplikowania i zapewnia wiele frajdy. Niewątpliwym atutem klocków magnetycznych jest to, iż mogą się nimi bawić dzieci już od 3. roku życia. W takim przypadku warto się jednak zdecydować na większe modele, co zapewni maluchowi odpowiedni stopień bezpieczeństwa.

Dla malucha zabawa klockami magnetycznymi to niezwykłe doświadczenie. Jeżeli dziecko będzie próbowało złączyć je tymi samymi biegunami magnetycznymi, wówczas napotka na opór. Zabawka ta pozwala zrozumieć nie tylko zasady fizyki, ale również zależności przestrzenne. Dodatkowo:

  • rozwija kreatywność i wyobraźnię – pozwala na budowę coraz to nowych obiektów,
  • ćwiczy logiczne myślenie – wznoszenie budowli za pomocą klocków magnetycznych wymaga przyjęcia odpowiedniej strategii,
  • stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową – zabawa klockami wymaga bowiem precyzji i odpowiedniej koordynacji ruchowej,
  • przyczynia się do rozwoju zdolności manualnych – układając klocki, dziecko ćwiczy tak zwaną małą motorykę, czyli sprawne poruszanie palcami, dłońmi i rękoma,
  • uczy współdziałania – układanie klocków wraz z przyjaciółmi, rodzeństwem lub rodzicami to świetna okazja, aby nauczyć dziecko współdziałania i pracy w grupie.

Zabawa klockami magnetycznymi ma zatem wiele zalet i może być dla dziecka niezwykłym doświadczeniem. To doskonały prezent, który stanowi alternatywę dla klasycznych klocków Lego i daje wiele możliwości zabawy.

Zdecydować bowiem możemy się między innymi na zestaw płaskich klocków magnetycznych. Dedykowane są one zwłaszcza najmłodszym miłośnikom konstruowania budowli. Inne, bardziej skomplikowane rozwiązanie to klocki trójwymiarowe, które gwarantują niezwykle ciekawą rozrywkę.

Wybierając klocki magnetyczne, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy są one dostosowane do wieku naszego dziecka. Dzięki temu zyskamy pewność, iż są dla niego w pełni bezpieczne i nie mają zbyt niskiego lub zbyt wysokiego poziomu trudności, który zniechęcałby do zabawy.

Przy zakupie klocków magnetycznych warto kierować się również zainteresowaniami dziecka. Na rynku znajdziemy również produkty zróżnicowane pod względem płci. Ważna jest również liczba elementów. Im będzie ich więcej, tym bardziej skomplikowane budowle będzie można z nich tworzyć, co ma pozytywny wpływ na rozwój wyobraźni i kreatywności u dziecka.

Wśród polecanych zestawów klocków magnetycznych wymienia się:

  • Geomag Klocki magnetyczne Color – pozwalają na budowę nie tylko ciekawych obiektów, ale również pojazdów, takich jak statek kosmiczny, co niewątpliwie uatrakcyjnia zabawę. Przeznaczone są one dla dzieci już od 3. roku życia, a duża liczba elementów (91) zapewnia atrakcję na kilkadziesiąt minut,
  • SMARTMAX Hula-Kula klocki magnetyczne – to propozycja dla najmłodszych wielbicieli konstruowania budowli, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z klockami magnetycznymi. Z tego względu zestaw nie zawiera zbyt wielu elementów, jednak jest niezwykle atrakcyjny pod względem wizualnym, co zachęca do zabawy. Dzięki dużym rozmiarom klocków jest również bezpieczny dla maluchów,
  • Geomag Glow – tym, co wyróżnia to rozwiązanie na tle innych jest to, iż klocki świecą w ciemności, czyniąc zabawę jeszcze ciekawszą. Dzięki nim dziecko może tworzyć budowle rodem z innej galaktyki, rozwijając swoją wyobraźnię. Produkt przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły trzy lata.

Podsumowując, na rynku znajdziemy wiele ciekawych zabawek, które są doskonałym pomysłem na prezent i stanowią alternatywę dla chętnie wręczanych dzieciom klocków Lego. Zalicza się do nich między innymi Lalaloopsy oraz klocki magnetyczne. To, na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od wieku dziecka i jego upodobań.

Previous 997 przełącza się na 112
Next Do szpitala w Olsztynie trafił 70-latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

5 Sposobów na polepszenie swojego CV

Pomocne rady dotyczące czytania CV przez ludzi i komputery. Większość dzisiejszych podań o pracę nadal wymaga przesłania życiorysu. Jest to miejsce, w którym możesz umieścić swoje wykształcenie i podkreślić swoją

Life&Style 0 Comments

Wizja stania w sklepie i czekania na żonę jest dla mnie przerażająca

Dziennikarz docenia, że w sklepach odzieżowych są krzesła i fotele. Dzięki temu może czytać gazetę w czasie, gdy żona wybiera dla siebie ubrania. Dziennikarz twierdzi, że przeraża go konieczność bezczynnego stania w sklepie i oczekiwania na

Life&Style 0 Comments

Żyjemy w świecie, w którym rządzą mężczyźni. Kobietom wciąż brakuje odwagi

Zdaniem aktorki ruch feministyczny w Polsce jest coraz mocniejszy i bardziej słyszalny. Wciąż pozostaje jednak wiele tematów tabu, do których należy problem przemocy domowej. Gwiazda uważa ponadto, że Polkom wciąż brakuje odwagi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź