Jak urządzić pokój dla dzieci

Jak urządzić pokój dla dzieci

Przed ułożeniem sypialni dla dzieci należy rozważyć kilka zmiennych. Dostępna powierzchnia podłogi, oprócz liczby i wieku dzieci dzielących pokój, ma istotny wpływ na jego aranżację. Przy tworzeniu planu piętra należy również określić, jakie działania chciałbyś, aby sypialnia pomieściła dzieci. Projektowanie aranżacji pokoju na papierze, zanim zaczniesz losowo przenosić meble, może zaoszczędzić Ci czasu i wysiłku.

Sketch

Rozciągnij taśmę mierniczą, aby zmierzyć długość i szerokość sypialni w celu określenia dostępnej powierzchni podłogi. Narysuj odpowiednie pomiary na kartce papieru do wykresów, używając jednego bloku wykresów o wielkości 12 cali. Zmierz okna, drzwi i zabudowania oraz uwzględnij je w szkicu. Na szkicu należy również zwrócić uwagę na przybliżoną lokalizację gniazdek elektrycznych i przełączników ściennych. Mierzyć jakaś meble kawałki ty polubiłeś używać, i szkicować each kawałek skala na oddzielnym kawałku wykresu papier. Wytnij kawałki mebli, aby pomóc Ci stworzyć aranżację Twojego pokoju.

Strefy

Podział pomieszczenia na strefy da Ci wyobrażenie o dostępnej powierzchni podłogi do pożądanych zajęć. Stwórz cztery równe strefy na szkicu swojej sypialni. Umieść wycięcie w łóżku dziecka w jednej strefie. Łóżko jest zazwyczaj umieszczane naprzeciwko drzwi przy ścianie. Ty możesz potrzebować dwa strefy dla spać gdy dwa lub więcej dzieci dzielą ten sam pokój. Wyznacz dla każdej z pozostałych stref pożądane zajęcia – takie jak nauka, leżakowanie, oglądanie telewizji, korzystanie z komputera, granie w gry planszowe lub rysowanie. Umieść w każdej strefie meble papierowe, które są potrzebne do każdego z wybranych zajęć. Na przykład, strefa nauki zazwyczaj wymaga biurka, krzesła i półki na książki.

Przechowywanie zorganizowane

Pokój dziecka może stać się zagracony, niezorganizowany i dysfunkcyjny bez zorganizowanego przechowywania. Szafowe organizery są idealne do zapewnienia schludnych i uporządkowanych miejsc do przechowywania. Regały, półki, kreślarzi, gabinetowe jednostki, haczyki i kosze mogą łączyć zaopatrywać niestandardowo zaprojektowanego szafy organizatora dla twój dziecka pokoju. Wbudowane półki na książki i szafki zapewniają stałą przestrzeń do przechowywania w pokoju. Zabawkowe skrzynie, otwarte boksy, ścienne półki, magazynowe ławki, armoiry, komody i skrzynie kreślarskie są samodzielnymi składowymi rozwiązaniami. Plastikowe wanny zaprojektowane tak, aby mieściły się pod łóżkiem lub szufladami pod łóżkiem zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Inne pomysły

W mniejszych sypialniach, dzielonych przez dwoje lub więcej dzieci, należy rozważyć łóżka piętrowe, jak również meble, które służą więcej niż jednej funkcji, aby zaoszczędzić cenną powierzchnię podłogi. Na przykład, mały stół i krzesełka idealnie nadają się do gier, zabawy przy herbacie, układania modelu lub kolorowania obrazu. Niektóre łóżka piętrowe wyposażone są nawet w biurka, komody i stopnie magazynowe wbudowane w jedną oszczędzającą przestrzeń jednostkę. Umieść niski zestaw otwartych półek pomiędzy dwoma podwójnymi łóżkami, aby podzielić pokój, dając każdemu dziecku jego własną przestrzeń osobistą. Dywanik tematyczny – taki jak tor wyścigowy, farma, alfabet, przestrzeń kosmiczna, zoo czy dżungla – tworzy przytulne miejsce do zabawy.

http://ardomeble.pl/

Previous 5 Sposobów na polepszenie swojego CV
Next Czym jest fotografia reklamowa?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dlaczego moje sutki swędzą?

Łagodne krótkotrwałe swędzenie w klatce piersiowej jest najczęściej bezpieczne i łatwe do wyeliminowania. Istnieją jednak wyjątki Suchość powietrza Swędzenie i podrażnienie to pierwsze oznaki braku nawilżenia skóry. Skóra na brodawkach

Life&Style 0 Comments

Wizja stania w sklepie i czekania na żonę jest dla mnie przerażająca

Dziennikarz docenia, że w sklepach odzieżowych są krzesła i fotele. Dzięki temu może czytać gazetę w czasie, gdy żona wybiera dla siebie ubrania. Dziennikarz twierdzi, że przeraża go konieczność bezczynnego stania w sklepie i oczekiwania na

Life&Style 0 Comments

Czym są okulary progresywne?

Osoby po 40. roku życia bardzo często narzekają na gorsze widzenie z bliska. W efekcie zmuszone są nosić okulary do czytania czy do pracy przy komputerze. Przypadłość ta jest efektem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź