Historia konopii indyjskiej

Historia konopii indyjskiej

Konopie indyjskie od dawna wzbudzają ogromne emocje. Wszystko dlatego, że to właśnie z nich wytwarza się marihuanę, czyli najbardziej popularny narkotyk na świecie. To po popularnego skręta sięgają młodzi ludzie, którzy chcą się rozluźnić i odstresować. Zobaczmy, jak wygląda historia konopi indyjskich. Poznajmy tym samym tą roślinę nieco bliżej.

Uważa się, że to właśnie konopie indyjskie były jedną z pierwszych roślin, jaką zaczęli uprawiać ludzi. Wszystko za sprawą wielu możliwych jej zastosować. Wykorzystywano ją jako surowiec budowlany, doceniano także jej właściwości zdrowotne. Bez wątpienia jest to roślina z naprawdę ogromnym potencjałem.

Co to za roślina?

Konopie indyjskie to roślina jednoroczna zaliczana do roślin dwupiennych. Jej ojczyzną jest Azja Środkowa. Pojawiła się ona na terenach, na których dzisiaj znajduje się Mongolia oraz Południowa Syberia.

Czasy starożytne

Konopie były uprawiane już w czasach starożytnych. Pierwsze wzmianki dotyczące uprawy tej rośliny pochodzą z Chin, datując je na około 5000 lat przed narodzinami Chrystusa. Chińczycy w tamtych czasach wykorzystywali konopie do produkcji ubrań, lin, a także papieru. Nasiona przerabiali na olej, wykorzystywali je również jako pożywienie. Już za czasów panowania cesarza Shen Nung wykorzystywano marihuanę do celów medycznych. Zauważono, że świetnie radzi sobie ona z łagodzeniem rozmaitych dolegliwości bólowych.

Z Chin konopie zawędrowały na teren dzisiejszej Korei. Nie trzeba było długo czekać, aby pojawiły się w Indiach. Hindusi – podobnie jak Chińczycy – chętnie wykorzystywali konopie do produkcji tekstyliów. Cenili marihuanę również za jej właściwości zdrowotne. Za sprawą plemion indoeuropejskich konopie zawędrowały na tereny dzisiejszej Rosji oraz Ukrainy. To była już prosta droga do ich pojawienia się w pozostałych częściach kontynentu europejskiego.

Marihuana współcześnie

Początek XIX wieku to czas, kiedy konopie pojawiły się w Ameryce Południowej oraz Meksyku. Szybko – za sprawą imigrantów – dotarły również na teren Stanów Zjednoczonych. Niestety, trafiły one na zły moment. W USA trwała właśnie walka z narkotykami, co oczywiście uderzyło również w konopie. Uważano, że marihuana przyczynia się do wzrostu przestępczości. Oczerniano ją w prasie, a także rozmaitych czasopismach. Jej kryminalizacja nastąpiła błyskawicznie. Już w roku 195 pierwszy stan – Utah – zdecydował o jej delegalizacji. Nie trzeba było długo czekać na to, aby inne poszły jego śladem. Niecałe piętnaście lat później stosowanie marihuany było nielegalne już w dwudziestu dziewięciu stanach. Rok 1937 to moment, kiedy w życie wchodzi Marijuana Tax Act. To dokument, na mocy którego zdelegalizowano posiadanie marihuany na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe, nowe uregulowania prawne odnosiły się zarówno do konopi psychoaktywnych, jak i tych przemysłowych, które w żaden sposób nie wpływały na człowieka.

Jak widać, historia marihuany prezentuje się naprawdę ciekawie. Przedstawiliśmy najważniejsze fakty z jej bogatej historii.

Więcej na seedbanks.pl.

Previous Smartfony z Chin
Next Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch braci podejrzanych o szereg oszustw internetowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UKRADLI ZŁOM I SPRZEDAWALI GO W INNYCH PUNKTACH SKUPU ZŁOMU. USŁYSZELI ZARZUTY

Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży z włamaniem do punktu skupu złomu. Zarzuty usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 29 i 33 lat. Ustalenia policjantów wskazują, że wspólnie wybili szyby w magazynie i

Wiadomości 0 Comments

TRAGICZNY FINAŁ POSZUKIWAŃ WĘDKARZA

Ciało 60-letniego mieszkańca Olecka wyłowiono z jeziora Olecko Małe. Wcześniej jego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna najprawdopodobniej wszedł na lód łowić ryby. Nurek biorący udział w poszukiwaniach zszedł pod wodę i

Wiadomości 0 Comments

KIEROWALI PO ALKOHOLU, TERAZ ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 grozi 46 – latkowi z Mrągowa. Mężczyzna kierując BMW zatrzymał się przy jednej z posesji. Świadkowie myśleli, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź