Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna

Analizując sprzęt do transportu, taki jak rower czy hulajnoga, rzadko kiedy przychodzi na myśl deskorolka elektryczna. Jednak dziś jest to urządzenie niezwykle pożądane, o którym marzy coraz szersza grupa osób, zwłaszcza dzieci. Najlepsze deskorolki elektryczne mogą się poruszać nawet z prędkością 40 km/h! Nic więc dziwnego, że ten niepozorny pojazd tak bardzo spodobał się entuzjastom zabaw na dworze. Co warto wiedzieć o deskorolkach elektrycznych, aby zaopatrzyć się w odpowiedni model?

Deskorolka elektryczna to nic innego jak odpowiedź na zwykłe deski pozbawione napędu. Ten jednoosobowy pojazd składa się z dwóch podestów, poruszających się w przód lub w tył niezależnie od siebie, oraz dwóch dość sporych kół. Zasilany jest z akumulatorów, które należy co jakiś czas doładowywać. Za stabilność tego rodzaju urządzenia odpowiada komputer pokładowy, a ten z kolei dostaje informacje od wbudowanego czujnika żyroskopu. Deskorolka elektryczna nazywana jest także hoverboardem lub bardziej po polsku jeździkiem, a swoją budową przypomina segwaya – jest jednak od niego mniejsza i nie posiada uchwytu kierowniczego.

Zakup deskorolki elektrycznej – o czym pamiętać?

Nabycie deskorolki elektrycznej, jak każdego innego sprzętu tego typu, powinno być dokonane w oparciu o parametry danego urządzenia. Inny bowiem model będzie odpowiedni dla dziecka, inny sprawdzi się w przypadku osób dorosłych. Deskorolka elektryczna może kosztować kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy! Warto więc wcześniej przemyśleć oczekiwania, aby nie zakupić zbyt drogiego sprzętu, którego możliwości i tak nie zostaną wykorzystane. Na co zwrócić uwagę w przypadku deskorolki z napędem?

  1. Nośność – podstawowa wartość, która pozwoli ocenić, czy na danym sprzęcie może poruszać się osoba dorosła. Oznacza maksymalną wagę użytkownika.
  2. Maksymalna prędkość – ten parametr nie powinien być zbyt wysoki, jeśli kupuje się deskorolkę elektryczną dla dziecka. W przypadku nieletnich, w zależności od wieku dziecka, maksymalna prędkość urządzenia może wynosić np. 15 km/h lub nawet mniej.
  3. Zasięg – pozwoli stwierdzić, jak daleko dojedzie deskorolka na pełnym doładowaniu. Im zasięg jest większy, tym lepiej. Zazwyczaj jest to kilkadziesiąt kilometrów.
  4. Czas ładowania – zazwyczaj trwa od 2 do 3 godzin, ale wszystko zależy od konkretnego modelu. Im jest krótszy, tym lepiej, choć może to też oznaczać, że bateria ma małą pojemność, więc warto to sprawdzić. Poleca się też odłączać sprzęt od prądu od razu po naładowaniu oraz nie rozładowywać baterii do zera.
  5. Wyposażenie – koła deskorolki elektrycznej powinny być gumowane i bieżnikowane. W przypadku tego rodzaju urządzeń bardzo istotny jest także wyświetlacz, który poinformuje użytkownika o poziomie naładowania baterii. Niektóre deskorolki mogą mieć także piloty, a nawet być sterowane poprzez aplikację od producenta.
  6. Waga – może być ważna, jeśli chce się pokonywać na deskorolce trasy, które wymagają też skorzystania np. z publicznych środków transportu. Wówczas im sprzęt będzie lżejszy, tym lepiej dla użytkownika, bo łatwiej będzie go przenieść.

Najlepsze deskorolki elektryczne

Deskorolka elektryczna to nie tylko niezwykle praktyczny pojazd, ale też wspaniała zabawka dla dzieci i dorosłych. Najlepsze deskorolki elektryczne to takie dopasowane do potrzeb, ale też wysokiej jakości, wytrzymałe, dobrze trzymające się podłoża, zwrotne i łatwe w prowadzeniu. Bez problemu będzie można przemieszczać się na nich do pracy, szkoły czy po prostu pojeździć dla przyjemności. Warto kupować produkty renomowanych marek, aby sprzęt posłużył latami. Do najpopularniejszych producentów deskorolek elektrycznych zalicza się m.in. Skymaster, Manta czy GoBoard. Wyroby tych firm z pewnością spełnią swoje zadanie i pozwolą na długą eksploatację bez niechcianych awarii.

Previous Policjanci poszukują zaginionego Zbigniewa Strachonia
Next Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą na zakazie

Może to Ci się spodoba

Branża fitness dynamicznie rośnie. Prawie 3 mln Polaków ma karnety członkowskie

Niemal 3 miliony Polaków regularnie odwiedza kluby fitness i ma wykupione karnety członkowskie. Szacunkowe obroty tego rodzaju placówek wynoszą 800-860 mln euro rocznie. Klientów przybywa zarówno w klubach nisko kosztowych, jak i w

Zmiany w przepisach o bezpieczeństwie imprez masowych

Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ułatwi organizację meczów. Kompatybilne systemy elektroniczne będą musieli zapewnić organizatorzy tylko trzech najwyższych ligowych klas rozgrywkowych. Skrócony zostanie też termin na zgłoszenie imprezy – z 30

40 proc. Polaków co najmniej raz w tygodniu uprawia sport

Coraz więcej Polaków dba o dobrą formę i regularnie uprawia sport. Niestety, blisko połowa z nich w żaden sposób nie przygotowała się do aktywności fizycznej, a tylko 3 proc. sprawdziło wcześniej swój stan zdrowia. Uprawianie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź