Czym jest smartfon?

Czym jest smartfon?

Pierwsze telefony komórkowe stanowiły krok milowy, jeśli chodzi o rozwój telefonów. Obecnie tradycyjne komórki powoli odchodzą do przeszłości. Ich miejsce zajmują nowoczesne smartfony, które mają zdecydowanie więcej możliwości niż komórki. Czym jest smartfon?

Pierwszy smartfon – Simon stworzony przez firmę IBM – pojawił się na rynku w roku 1992. Ten pierwszy smartfon zapewniał dostęp do poczty elektronicznej i książki adresowej. Zawierał także notatnik i kalendarz. Można było z niego korzystać posługując się rysikiem. Smartfony, które dzisiaj dostępne są na rynku to oczywiście także urządzenia, które posiadają wszystkie podstawowe funkcje telefonów komórkowych, ale wykonywanie połączeń telefonicznych to tylko jedna z jego możliwości. Korzystając ze smartfona można komunikować się z innymi także poprzez wysyłanie wiadomości SMS lub MMS. Na urządzeniach tych można korzystać z popularnych serwisów społecznościowych: Facebooka, Twittera, Instagrama. Współczesne smartfony mają dość dużych rozmiarów kolorowy dotykowy ekran. Są urządzeniami, które łączą w sobie funkcje pełnione przez komórkę i komputer kieszonkowy. Są jednocześnie dyktafonem, zegarkiem, kompasem. Smartfony mogą pełnić też funkcję odtwarzacz muzycznego i aparatu fotograficznego. W smartfonach instalowane są bardzo różne systemy operacyjne. Do popularnych systemów operacyjnych należą: Android BlackBarry OS, Windows 10 Mobile, Firefox OS, Apple iOS, Sailfish. W smartfonach dostępnych dzisiaj na rynku znajdziemy czujniki poziomu, pionu, czujniki ruchu – próżno tych rozwiązań szukać w klasycznych telefonach komórkowych.

Różne aplikacje do smartfonów

Do smartfonów dostępnych jest dzisiaj mnóstwo aplikacji, które sprawiają, że możliwości ich wykorzystania stale rosną. Wyjątkowo popularną aplikacją wśród zmotoryzowanych użytkowników smartfonów jest ta, która pozwala wyznaczyć trasę dojazdu do wybranego, dowolnego miejsca w kraju lub zagranicą. Tradycyjne mapy i plany miast odchodzą do lamusa, zdecydowanie częściej korzystamy z map Google. Do komunikowania się z innymi coraz chętniej wykorzystywane są komunikatory udostępniane na Gmailu, WhatsAppie czy Facebooku. Wśród popularnych aplikacji na smartfony są także te, które umożliwiają obróbkę wykonanych smartfonem zdjęć.

Czym różni się smartfon od iPhone?

Wiele osób nie jest w stanie odróżnić obu tych urządzeń od siebie. Są też osoby uważające, że iPhone to nie smartfon. Okazuje się jednak, że iPhone ma wszystkie cechy typowe dla smartfona. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega na tym, iż producentów smartfonów jest mnóstwo, a iPhone produkowany jest tylko przez jedną firmę: Apple. Druga różnica polega na systemie operacyjnym; iPhone to urządzenia, które mają zainstalowany system stworzony przez programistów Apple. iPhone mają zainstalowany system iOS.

Dual sim: co to jest?

Niektóre ze smartfonów posiadają funkcję dual sim. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które jednocześnie chcą korzystać z dwóch numerów, ale tylko z jednego telefonu. Smartfon, który ma funkcję dual sim ma dwa sloty na karty SIM. Oba numery są aktywne.

Więcej na abcsmartfon.pl

Previous PIESZA BEZ ODBLASKÓW POTRĄCONA PRZEZ SAMOCHÓD OSOBOWY
Next ZABEZPIECZYLI PONAD 700 GRAMÓW AMFETAMINY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dzielnicowy zatrzymał mężczyzn posiadających narkotyki

Kara pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu iławskiego. Dwóch z mężczyzn posiadało przy sobie narkotyki, a trzeci je sprzedawał. Cała trójka ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się

Wiadomości 0 Comments

Dwóch mężczyzn odpowie za kradzież perfum

Kara do 5 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mieszkańcom Olsztyna, którzy działając wspólnie i w porozumieniu chcieli ukraść dwa opakowania perfum warte ponad 550zł. Ich nielegalny proceder został zauważony

Wiadomości 0 Comments

Prawie 60 tys. zł. – tyle pieniędzy seniorka wraz z wnuczką przekazały oszustom

Pewna 82-letnia mieszkanka Olsztyna oraz jej 23-letnia wnuczka nieostrożnie zaufały mężczyźnie podającemu się za funkcjonariusza CBŚP i straciły blisko 60 tys. zł. Oszust przekonał kobiety, że pracuje nad rozpracowaniem grupy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź