Czym jest fotografia reklamowa?

Czym jest fotografia reklamowa?

Fotografia reklamowa polega na fotografowaniu przedmiotów, które mają być objęte reklamą. Celem fotografii reklamowej jest pokazanie przedmiotów w najbardziej atrakcyjny sposób i zachęcenie do ich zakupu.

Zdjęcia promocyjne towarzyszą nam w codziennym życiu. Można je znaleźć w różnych katalogach, broszurach, cennikach, prospektach lub reklamach na billboardach.

Fotografia reklamowa stawia przed fotografem pewne wymagania. Zdjęcia reklamowe powinny być wyraziste, a zawarty w nich przekaz – jasny i precyzyjny. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, należy wykonać zdjęcia kilku wersji produktu i wybrać spośród nich najlepszą i najbardziej sugestywną.

Zdjęcia reklamowe to zazwyczaj obrazy bez tła i cieni (lub z tłem prostym i monochromatycznym). Wszystkie zabiegi stosowane w fotografii reklamowej mają na celu uatrakcyjnienie fotografowanego obiektu i wywołanie w umyśle widzów przyjemnych myśli. Kluczową rolę odgrywa pomysł, układ kompozycji, organizacja strzelania w przestrzeni i przestrzeni barwnej.

Równie ważna jest jakość obrazu. Zdjęcia promocyjne muszą być ostre, mieć wysoką rozdzielczość, duży zakres tonów i dyskretne ziarno. Do niedawna fotografowie reklamowi używali kamer filmowych (dużego i średniego formatu). Ze względu na popularność fotografii cyfrowej, większość z nich korzysta obecnie z aparatów cyfrowych. Aktualnym formatem zapisu zdjęć cyfrowych jest RAW.

Czytaj więcej na: http://spec-druk.pl/wskazowki-i-porady/fotografia-reklamowa-co-to-jest/cpve_empf

Previous Jak urządzić pokój dla dzieci
Next Czym jest siecioholizm?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przewodnik po różnych typach etykiet samoprzylepnych

Czy wiesz, że istnieje więcej niż jeden rodzaj etykiety samoprzylepnej? W zależności od planowanego zastosowania Twoich etykiet, istnieje rodzaj kleju, który zapewni, że pozostanie on przyklejony do powierzchni. W tym

Strefa Biznesu 0 Comments

Testament u notariusza – wszystko co musisz wiedzieć

Większość osób nie chce myśleć o konieczności spisania testamentu. Wiemy, że nikt nie jest wieczny, a jednak każdemu wydaje się, że śmierć jest czymś odległym, czym nie trzeba się zbyt

Strefa Biznesu 0 Comments

Co trzeba wiedzieć o wizytówkach z Internetu?

    Wizytówki w dzisiejszych czasach straciły trochę na znaczeniu, ponieważ mamy już milion innych sposób na zapamiętywanie osób, ich firm i ogólnie informacji z nimi związanych. Duża część tych sposobów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź