Co to jest tłumaczenie maszynowe?

Co to jest tłumaczenie maszynowe?

Tłumaczenie maszynowe (MT) odnosi się do w pełni zautomatyzowanego oprogramowania, które może tłumaczyć treści źródłowe na języki docelowe. Ludzie mogą korzystać z MT, aby pomóc im w tłumaczeniu tekstu i mowy na inny język, lub oprogramowanie MT może działać bez interwencji człowieka.

Narzędzia MT są często wykorzystywane do tłumaczenia ogromnych ilości informacji obejmujących miliony słów, które nie mogłyby być przetłumaczone w tradycyjny sposób. Jakość wyników MT może się znacznie różnić; systemy MT wymagają „szkolenia” w pożądanej dziedzinie i pary językowej w celu podniesienia jakości.

Firmy tłumaczeniowe wykorzystują MT do zwiększenia wydajności swoich tłumaczy, obniżenia kosztów i świadczenia klientom usług postedytowych. Wykorzystanie MT przez dostawców usług językowych szybko rośnie. W 2016 r. SDL – jedna z największych firm tłumaczeniowych na świecie – ogłosiła, że tłumaczy 20 razy więcej treści z wykorzystaniem MT niż z wykorzystaniem zespołów ludzkich.

Systemy MT

Generic MT zazwyczaj odnosi się do takich platform jak Google Translate, Bing, Yandex i Naver. Platformy te zapewniają MT dla doraźnych tłumaczeń dla milionów ludzi. Firmy mogą zakupić generyczny MT dla tłumaczeń wsadowych i łączyć się z ich własnymi systemami poprzez API.

Customizable MT odnosi się do oprogramowania MT, które posiada podstawowy komponent i może być szkolone w celu poprawy dokładności terminologii w wybranej dziedzinie (medycznej, prawnej, IP lub własnej preferowanej terminologii firmy). Na przykład, specjalistyczny silnik WIPO MT tłumaczy patenty dokładniej niż silniki MT ogólnego przeznaczenia, a rozwiązanie eBay może zrozumieć i udostępnić w innych językach setki skrótów używanych w handlu elektronicznym.

Etyka dla dostawców usług tłumaczeniowych wykorzystujących MT

Poufność – Treść tłumaczona przez bezpłatne platformy MT, takie jak Google Translate i Microsoft Translator, nie jest poufna. Są one przechowywane przez właścicieli platform i mogą być ponownie wykorzystane do późniejszych tłumaczeń.

Powiadamianie klienta o wykorzystaniu MT – Jest to punkt sporny w branży, jeżeli biuro tłumaczeń powinno powiadamiać klientów o wykorzystaniu MT w swoich projektach. Wiele podmiotów opowiada się za informowaniem klienta o wykorzystaniu MT, a inne mogą nie ujawniać wykorzystania MT. Jeśli masz pytania dotyczące wykorzystania MT, upewnij się, że zapytałeś swojego dostawcę.

http://lingua-projekt.pl/a/wlsf,tlumaczenie-maszynowe-kiedy-go-uzywac

Previous Najlepsze budżetowe telefony z kamerą, które można kupić
Next Meble ikea do pokoju dziecięcego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepsze budżetowe telefony z kamerą, które można kupić

Kamery na smartfony stały się niesamowite, nawet rywalizując z dedykowanymi kamerami typu „point-and-shoot” i innymi, bardziej złożonymi systemami. Jedna rzecz, która jest prawdziwa, to fakt, że najlepsze aparaty fotograficzne na

Life&Style 0 Comments

Gdy zmiany przy atopowym zapaleniu skóry stanowią ponad 50 proc. powierzchni ciała, konieczna jest fototerapia lub stosowanie leków doustnych

Skuteczna terapia AZS powinna szybko eliminować objawy choroby, poprawiać jakość życia pacjentów i zapobiegać zaostrzeniom. Wytyczne dotyczące leczenia kładą nacisk przede wszystkim na odpowiednią pielęgnację i nawilżanie skóry atopowej przy użyciu specjalnych

Life&Style 0 Comments

Jak urządzić pokój dla dzieci

Przed ułożeniem sypialni dla dzieci należy rozważyć kilka zmiennych. Dostępna powierzchnia podłogi, oprócz liczby i wieku dzieci dzielących pokój, ma istotny wpływ na jego aranżację. Przy tworzeniu planu piętra należy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź