Dlaczego warto stosować dietę zupową?

Dlaczego warto stosować dietę zupową?

Zmagasz się z nadmiarem kilogramów i chcesz szybko schudnąć. Z całą pewnością pomoże w tym odpowiedni sposób odżywiania. Spektrum możliwości jest bardzo szerokie, a jedną z opcji jest dobrze znana od lat dieta zupowa. Jak dowodzi praktyka, ścisłe przestrzeganie jej reguł pozwala na pozbycie się kilku kilogramów w ciągu tygodnia. Skuteczność diety zupowej wynika przede wszystkim z niskiej kaloryczności spożywanych w ciągu dnia posiłków. Jakie są zasady diety zupowej i dlaczego warto ją stosować?

Czym jest dieta zupowa?

Dieta zupowa to znakomita alternatywa dla osób chcących szybko stracić na wadze, nie stosując w tym celu dolegliwych głodówek. Jej głównym założeniem w podstawowym wariancie jest spożywanie przez okres tygodnia wyłącznie zup. W zależności od indywidualnego wyboru, może to być jeden lub kilka rodzajów zupy. Klasycznym przykładem diety zupowej jest dieta oparta na kapuśniaku, który jest jedynym składnikiem pożywienia przez siedem dni. Cechuje ją bardzo niska zawartość tłuszczu oraz duża ilość błonnika. Jest to rozwiązanie dla osób, które do sprawy podchodzą wybitnie zadaniowo, a ich celem jest szybka (ala zarazem krótkotrwała) utrata kilogramów. Innym popularnym rodzajem diety zupowej jest dieta rosołowa. Rosół ugotowany na bazie kurczaka, warzyw nieskrobiowych (marchewka, rzepa, kapusta), cebuli, czosnku oraz przypraw spożywany jest przez cały dzień z wyjątkiem śniadania. Niskokaloryczne śniadanie może zawierać beztłuszczowy nabiał, pełnoziarniste płatki zbożowe oraz świeże owoce. Kolejny przykład diety zupowej to dieta fasolowa. Zupa fasolowa, np. z dodatkiem pokrojonych pomidorów, papryki, sera, a także grzybów, stanowi główny posiłek dwa razy dziennie. Generalnie dieta zupowa może opierać się na zupach wszelkiego rodzaju, a więc kremach oraz na bazie wywaru mięsnego, czy warzywnego. Dodatkiem do zup może być chude mięso lub ryby, a także brązowy ryż. Oczywiście wykluczone jest podbijanie zupy śmietaną. Należy również wyeliminować produkty wysokoskrobiowe (chleb, makaron, ziemniaki, biały ryż), produkty cukiernicze, tłuste mięso oraz produkty mleczne zawierające tłuszcz.

Dieta zupowa – dlaczego warto?

Dieta zupowa posiada niewątpliwe zalety i istnieją konkretne wskazania zdrowotne do jej stosowania. Oczywiście najistotniejszą rolę pełni w procesie odchudzania, pozwalając na szybkie osiągnięcie pożądanego rezultatu. Trzeba przy tym mieć na uwadze, że raptowna utrata kalorii sprawia, iż organizm zaczyna upominać się o swoje. Mogący doskwierać głód, a także możliwy spadek energii, grozi ryzykiem gwałtownego „nadrabiania strat”, a w rezultacie uzyskaniem efektu odwrotnego od zamierzonego. Nie zmienia to jednakże faktu, że dieta zupowa to skuteczne, choć doraźne narzędzie w walce z nadwagą. Ponadto istnieją okoliczności, w których dieta zupowa sprawdzi się bardzo dobrze. Z powodzeniem można stosować ją po przejedzeniu lub przebytym zatruciu pokarmowym, ponieważ jako płynny pokarm ulega łatwemu i szybkiemu strawieniu. Spożywanie zup jest też rozwiązaniem dla osób borykających się z bólem gardła, czy też trudnościami w przełykaniu. Dieta zupowa może także być ratunkiem w razie problemów stomatologicznych, różnego pochodzenia bóli czy podrażnień zębów i jamy ustnej, a także dla osób noszących aparat ortodontyczny.

UWAGA:

Decydując o przejściu na jakąkolwiek dietę starajmy się zadbać o wcześniejszą konsultację z lekarzem, który ewentualnie wskaże negatywne przesłanki do jej stosowania. Wynika to z faktu, że diety niskokaloryczne, czy też pozbawione określonych składników mogą niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu.

Cateromarket.pl Twoim przewodnikiem po świecie cateringu dietetycznego.

Szukasz najlepszego cateringu dietetycznego w Twoim mieście? Zdaj się na Cateromarket.pl, który błyskawicznie wyszuka i porówna dla Ciebie dostępne oferty. Oprócz szczegółów ofert oraz cen, zapoznasz się z opiniami innych klientów, a także recenzją eksperta. Gdy już zdecydujesz, wybraną dietę pudełkową zamówisz w Cateromarket.pl online – wygodnie i bezpiecznie.

Previous Czym jest dieta DASH?
Next Dlaczego moje sutki swędzą?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepsze budżetowe telefony z kamerą, które można kupić

Kamery na smartfony stały się niesamowite, nawet rywalizując z dedykowanymi kamerami typu „point-and-shoot” i innymi, bardziej złożonymi systemami. Jedna rzecz, która jest prawdziwa, to fakt, że najlepsze aparaty fotograficzne na

Life&Style 0 Comments

Żyjemy w świecie, w którym rządzą mężczyźni. Kobietom wciąż brakuje odwagi

Zdaniem aktorki ruch feministyczny w Polsce jest coraz mocniejszy i bardziej słyszalny. Wciąż pozostaje jednak wiele tematów tabu, do których należy problem przemocy domowej. Gwiazda uważa ponadto, że Polkom wciąż brakuje odwagi

Life&Style 0 Comments

Nerwica zawodowa, czyli stres i strach w pracy

Choć stres kojarzy nam się negatywnie, to są w życiu sytuacje, w których jest on naturalny, czy wręcz pożądany, bo motywuje do działania. Jest tak zwłaszcza w środowisku biznesowym, gdzie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź