5 Sposobów na polepszenie swojego CV

5 Sposobów na polepszenie swojego CV

Pomocne rady dotyczące czytania CV przez ludzi i komputery.
Większość dzisiejszych podań o pracę nadal wymaga przesłania życiorysu. Jest to miejsce, w którym możesz umieścić swoje wykształcenie i podkreślić swoją wyjątkową obietnicę wartości dla potencjalnych pracodawców. Jeśli jednak wysyłasz CV, a nie słyszysz odpowiedzi to jeden lub więcej z pięciu poniższych błędów może być powodem, dla którego twoje zgłoszenie trafia prosto do „kosza”.

  1. Nie kierowanie życiorysu do tej konkretnej pracy

Niezależnie od tego, czy rekrutujący skanuje Twoje CV (średnio przez sześć sekund), czy też system śledzenia kandydatów pracodawcy ocenia dokument, proces ten ma na celu sprawdzenie, czy Twoje CV wyraźnie odpowiada wymaganiom otwartego stanowiska. Ludzie nie zawsze mają czas (ani wiedzę ogólną), aby zinterpretować to, co dostarczyłeś, a technologia też nie, chyba że jest do tego zaprogramowana.

Kandydaci do pracy czasami dają się ponieść rozmytym przymiotnikom i superlatywom. Duży błąd.

Z osobami ubiegającymi się o pracę najprawdopodobniej skontaktują się po złożeniu wniosku online, jeżeli spełniają one co najmniej 75% wymogów. Jeżeli zatem kandydat posiada odpowiednie kwalifikacje na dane stanowisko, należy to wyraźnie zaznaczyć. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysyłania życiorysu przez Internet lub kopiowania i wklejania swojego CV do aplikacji online.

Użyj nagłówka na górze, który wyraźnie wskazuje na główny cel życiorysu i Twoją tożsamość zawodową. Przetłumacz swoje umiejętności i osiągnięcia, zwracając szczególną uwagę na terminologię stosowaną na stanowisku pracy.

  1. Wyjście poza daty doświadczeń (lub ich umieszczenie na stronie 2)

Twój życiorys musi mieć daty doświadczenia co najmniej takie, jakie wymagane są na stanowisku pracy. Jeżeli stanowisko wymaga 10 lat doświadczenia, wymagane są daty 10 lat doświadczenia, najlepiej z tytułem podobnym do stanowiska, na które się wybiera.

Systemy śledzenia wnioskodawców obliczają Twoje wieloletnie doświadczenie w oparciu o daty i tytuły, które widzą. A ankiety przeprowadzone wśród rekruterów wielokrotnie pokazują, że ci profesjonaliści nie preferują życiorysów funkcjonalnych lub opartych na umiejętnościach, które usuwają to, co zostało zrobione gdzie i kiedy to się stało.

Jeśli zdecydujesz się odejść od formatu chronologicznego lub kombinacji, upewnij się, że historia zatrudnienia z datami rozpoczyna się przynajmniej na pierwszej stronie.

  1. Przyciemnianie wyników za pomocą przymiotników (lub nie wliczając wyników)

Większość kandydatów do pracy wie, że muszą zawrzeć w swoich życiorysach konkretne historie osiągnięć. Jednak podczas tworzenia tych historii, czasami dają się ponieść rozmytym przymiotnikom i superlatywom. Duży błąd.

Jeśli wynik był „znaczący”, powiedz czytelnikowi o metryce. Jeśli projekt był „udany”, opisz wynik. Czy był on w ramach budżetu? Ile? Kwantyfikacja wyników jest idealna; uczynienie ich konkretnymi jest bliską sekundą. Wybór faktów bez przymiotników pomaga zachować wiarygodność w kontaktach z menedżerami ds. zatrudnienia.

Na przykład, „projekt ukończony na czas i w ramach budżetu” jest lepszy bez przymiotnika, „projekt ukończony na czas i w ramach budżetu”, a najlepiej ze szczegółami, „projekt ukończony na czas i w ramach budżetu $2M”.

Poświęć trochę czasu na przemyślenie swoich historii i zastanowienie się nad tym, co zrobiłeś dla firmy, jej klientów i innych interesantów.

  1. Formatowanie bez uwzględniania studiów nad czytelnością

Większość poszukiwaczy pracy tak bardzo interesuje się elementami formatowania CV pracującymi w systemie śledzenia kandydatów, że zapominają o najważniejszym aspekcie formatowania: zwróceniu uwagi czytelnika na właściwe informacje.

Systemy śledzenia wnioskodawców odczytują dziś HTML dokumentu, co sprawia, że większość ulepszeń formatowania (pogrubienie, kursywa, cieniowanie, linie) nie ma wpływu na punktację. Te ulepszenia formatowania i organizacja strony są jednak krytyczne dla konsumpcji treści dla ludzkiego czytelnika.

Długie akapity, kolumny i czcionki, które są trudne do odczytania, zbyt małe lub zbyt duże, zmniejszą ilość treści, którą widzi rekrutujący. Użycie elementów takich jak obramowania, cieniowanie i biała przestrzeń poprawia czytelność.

Formatowanie elementów musi opierać się na strategii, ze zrozumieniem zarówno sposobu, w jaki przyciągają one wzrok, jak i znaczenia estetycznego wyglądu.

  1. Ignorowanie błędów gramatycznych i ortograficznych

Dobra gramatyka zwiększa ilość zużywanej zawartości przy szybkim skanowaniu życiorysu i dogłębnym odczycie. Błędy takie jak myślniki, przecinki i niespójna struktura zdań mogą się wydawać, że dają one rekrutującemu powód do odrzucenia aplikacji. Ale nawet jeśli rekruter próbuje je zignorować, potknięcie się o błędy oznacza, że będzie czytał mniej Twoich treści.

Zachowaj zwięzłość swoich wypowiedzi i prowadź je czasownikiem. To sprawia, że CV jest aktywne, spójne i łatwe do przejrzenia.

Więcej porad i wskazówek odnośnie pisania CV znajdziesz na https://twojaagencjahr.pl/

Previous Wyjaśniamy spady w drukowaniu
Next Jak urządzić pokój dla dzieci

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czym jest dieta DASH?

Dieta DASH opiera się na dobieraniu właściwych propozycji oraz zróżnicowanie przyjmowanej żywności. Dzięki temu do organizmu dostarczy się odpowiednie składniki odżywcze. DASH poprawia ogólny stan zdrowia, a poza tym znacząco

Life&Style 0 Comments

Którą wyciskarkę kupić?

Świeży sok to pyszny i pożywny napój na dobry początek dnia. Dzięki dobrej sokowirówce możesz cieszyć się ulubionym połączeniem owoców i warzyw, a nawet dodawać zioła i zielone warzywa liściaste.

Life&Style 0 Comments

Alkoholizm może prowadzić do problemów z komunikowaniem się… Nawet po tym, jak ludzie przestaną pić

Badacze twierdzą, że osoby z alkoholizmem mogą mieć problemy z rozpoznaniem emocji wyrażanych przez innych, jak również przez nich samych. Efekty mogą utrzymywać się przez lata. Alkoholizm może nadwyrężyć relacje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź